Audito įmonių veikla Lietuvoje skaidrės


Audito įmonių veikla Lietuvoje. Auditas. Tai nepriklausomas audituojamos. Didysis aštuonetas. Nuo 1970 m. Didysis šešetas didysis penketas. Didysis aštuonetas tapo didžiuoju šešetu 1989 m. Didysis ketvertas. Po Enron kompanijos. Arthur Andersen. Buvo viena iš „Didžiojo penketo“ įmonių teikusi audito ir konsultacines paslaugas. 2002 metų birželio. Tarptautinės audito įmonės Lietuvoje. Lietuvoje veikia šios keturios didžiosios audito įmonės (UAB „Deloitte Lietuva“. Audito kaina. Tarptautinių audito įmonių klientai – tai daugiausia didelės įmonės. Literatūros sąrašas.   Rupeikienė L. Auditas. Klaipėda Klaipėdos universiteto leidykla. Dėkoju už dėmesį!


Didysis aštuonetas tapo didžiuoju šešetu 1989 m. birželį susijungus Ernst & Whinney su Arthur Young & Company ir tapus Ernst & Young ir rugpjūtį susijungus Haskins & Sells su Touche Ross ir tapus Deloitte & Touche. Didysis šešetas tapo didžiuoju penketu 1998 m. liepą susijungus Price Waterhouse su Coopers & Lybrand ir tapus PricewaterhauseCoopers.

Tarptautinių audito įmonių klientai – tai daugiausia didelės įmonės, kurių apyvarta siekia kelis ar keliasdešimt milijonų, todėl ir jų kainos atitinkamai didesnės. Dalies Lietuvos audito įmonių kainos labai mažos, nes ir klientai – labai mažos įmonės, kurių rodikliai tikrai nėra dideli ir kaina už auditą nėra didelė. Kitos dalies Lietuvos audito įmonių klientai yra įmonės, kurioms pagal Lietuvos įstatymus yra privalomas auditas, todėl šios įmonės žiūri į auditą kaip į prievartinę prievolę, manydamos, kad auditas įmonei naudos neduoda. Kadangi niekas neprižiūri, ar įmonės, kurioms pagal įstatymą auditas yra privalomas, jį atlieka, tai dalis įmonių jo ir neatlieka.

  • Apskaita Skaidrės
  • MS PowerPoint 605 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (493 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Audito įmonių veikla Lietuvoje skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Audito įmonių veikla Lietuvoje skaidrės. (2016 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-imoniu-veikla-lietuvoje-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 16:08
×