Audito įrodymai, jų samprata ir gavimo būdai


Įvadas. Audito istorija ir etapai. Audito įrodymų apibūdinimas ir reikšmė. Audito įrodymų sudėtinės dalys ir klasifikacija. Audito įrodymų rinkimas. Rizika, susijusi su audito įrodymais. Išvados. Literatūra.


Šiuolaikiniame pasaulyje galime įžvelgti daug nestabilių arba nenuspėjamų momentų, o labiausiai tai galime sieti su ekonominiu sektoriumi. Kasdien į rinką žengia vis daugiau naujų ir nepatyrusių žmonių, kurie, negalvodami apie pasekmes ir neturėdami stipraus verslo plano, nori gauti kuo didesnį pelną. Deja, dažnai nelegaliais arba apgaulingais būdais. Tokiu atveju įmonės finansinę būklę tiriančios organizacijos privalo įsikišti į tokių verslininkų veiklą bei nuodugniai ištirti galimas nelegalias veikas arba pasiūlyti konkrečių būdų tokioms verslo ekonominės raidos problemoms pašalinti.

Pagrindinis įmonių finansinės atskaitomybės teisingumą tiriantis asmuo - auditorius ir jo atliekama analizė - auditas. Auditas svarbus įmonės plėtojimui ir strateginiam planavimui, kadangi leidžia geriau suprasti įmonės silpnąsias ir stipriąsias vietas, pasirinkti tinkamą planą ir strategiją. Tam, kad būtų pasiektas auditoriaus iškeltas tikslas ir, kad visos auditoriaus pateiktos išvados galėtų būti pagrįstos - privalu tinkamai ir taisyklingai pasirinkti audito įrodymų būdus, žinoti, kokiu atvejų kurį metodą geriausia taikyti, kaip išvengti galimos klaidų rizikos..

Pasirinkau šią temą, nes manau, kad audito įrodymų supratimas ypač svarbus būsimam buhalteriui, apskaitininkui arba teisininkui. Jam svarbu suvokti, kaip audito sistema veikia iš vidaus, iš teisinės pusės. Kokie egzistuoja audito įrodymai, kaip jie apibūdinami ir, kaip gaunami, kadangi tai svarbiausias jo iškeltas tezes ir teiginius patvirtinantis dalykas. Todėl šiame darbe būtent šiuos aspektus ir apžvelgsiu.

Europoje, nuo pat 19a. pradžios ėmė steigtis daug įvairių akcinių bendrovių, kurių vadovai su buhalteriais stengdavosi paskaičiuoti didesnius pelnus ir dividentus tam, kad pakeltų akcijų kainą biržuose ir galėtų parduoti jas klientams. Tai supratusios Europos šalių vyriausybės nusprendė, kad reikia pradėti reguliuoti akcinių bendrovių apskaitą. Taigi, vyriausybinė politika – vienas iš veiksnių, lėmęs audito atsiradimą.

Audito, kaip mokslo šakos, pradmenys randami 19a. Pabaigoje. Tai lėmė faktas, kad tuo metu nemaža dalis įmonių pradėjo disponuoti savo kapitalu ir tam, kad pritraukti akcinį kapitalą, reikėjo patvirtinti savo atskaitomybės tikrumą. Už tai buvo atsakingi viešieji buhalteriai, kurie ilgainiui tapo auditoriais. Taip susiformavo auditorių organizacijos ir jų veikla buvo įteisinta.

Ilgainiui, formuojantis audito veiklai, buvo įteisinti šeši dažniausiai minimi ir panaudojami etapai - procedūros, kurias privalu atlikti auditoriui, norinčiam sėkmingai atlikti jam pavestą darbą. Tai - audito etapai:

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2350 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaida
  • Audito įrodymai, jų samprata ir gavimo būdai
    10 - 1 balsai (-ų)
Audito įrodymai, jų samprata ir gavimo būdai. (2017 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-irodymai-ju-samprata-ir-gavimo-budai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 28 d. 10:58
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo