Audito įrodymų rinkimo procedūros


Įvadas. Audito precedūros. Perskaičiavimas. Tikrinimas. Stebėsena. Išorės patvirtinimas. Paklausimas. Pakartotinis atlikimas. Analitinės procedūros. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Šiame darbe bus identifikuotos ir išsamiai išnagrinėtos audito įrodymų rinkimo procedūros. Auditas: teorija, praktika, perspektyvos.). Audito įrodymai yra labai svarbūs visiems proceso dalyviams – auditoriams, klientui, tretiesiems asmenims. Auditoriui jie yra reikalingi tam, kad galėtų objektyviai įvertinti, pareikšti savo nuomonę, daryti išvadas. Klientui reikalingi tam, kad padėtų išspręsti įvairius nesutarimus ar ginčus, kurie gali atsirasti audito vykdymo metu, o tretiems asmenims reikalingi, kad būtų įrodyta tiesa arba ji paneigta.

Audito įrodymų rinkimo procedūrų tikslas yra pasiekti numatytus audito tikslus. Jų pasirinkimas pirmiausia priklauso nuo audito tikslų, apimties ir jų sudėtingumo. Tam tikriems audituojamiems klausimams, sritims ir objektams patikrinti gali būti naudojamos skirtingos procedūros. Parenkant procedūras ir jų skaičių svarbu atsižvelgti į riziką, įvertinti jos pasireiškimo galimybes bei pasekmes. Todėl negali būti vienodų procedūrų visiems audito atvejams. Kiekvieną kartą auditorius pats pasirenka procedūras, padėsiančias pasiekti numatytus audito tikslus. Kiekvieną audito procedūrą galima atlikti labai įvairiai, nes jos atlikimo pobūdį ir tvarką tai pat nustato auditorius. Visa tai yra labai svarbu, nes yra įrodyta, jog nuo procedūrų parinkimo ir naudojimo labai priklauso audito darbo organizavimas ir kokybė. Audito literatūroje nėra vieningos nuomonės dėl procedūrų pavadinimų, jų paskirties ir skaičiaus. Tačiau daugelis auditorių nurodo nuo 7 iki 10 audito procedūrų, todėl darbe bus nagrinėjamos 7 procedūros skirtos audito įrodymams surinkti: perskaičiavimas, tikrinimas, stebėsena, išorės patvirtinimas, paklausimas, pakartotinis atlikimas ir analitinės procedūros.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1799 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Audito įrodymų rinkimo procedūros
    10 - 7 balsai (-ų)
Audito įrodymų rinkimo procedūros. (2015 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-irodymu-rinkimo-proceduros.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:43
×