Audito klasifikavimas


Auditas referatas. Audito klasifikacija. Referatas auditas. Kursinis auditas. Audito klasifikavimas pagal privalomumą. Auditas – referatas. Auditas pagal funkcinį požymį skirstomas į. Klaidų ir apgaulių reikšmingumo lygiai. Audito klasifikavimo pozymiai. Pagal privalomumo pozymi auditas skirstomas.

Įvadas. Audito esmė ir klasifikavimo požymiai. Audito klasifikavimas. Klasifikavimas pagal funkcinį požymį. Klasifikavimas pagal apimtį ir atlikėjus. Klasifikavimas pagal privalomumą. Klasifikavimas laiko atžvilgiu. Išvados. Literatūra.

Tyrimo problemos aktualumas. Auditas yra labai svarbus bet kokiai organizacijai. Savininkai arba steigėjai neturėdami priėjimo prie pirminių dokumentų, reikiamos kvalifikacijos, patyrimo, neturi galimybės asmeniškai įsitikinti, kad daugybė operacijų organizacijos viduje atliktos pagal įstatymus ir teisingai atsispindi atskaitomybėje. Be to, audito klasifikavimo požymiai turi atskiras grupes, pavyzdžiui, pagal funkcinį požymį auditas skirstomas į tokias grupes: finansinis, valdymo, veiklos ir socialinis auditas. Visų požymių grupės turi savo pagrindinius tikslus.

Literatūroje taip pat aptinkamas atitikimo auditas. Jis gali būti atliekamas siekiant išanalizuoti tam tikrą finansinę ar ūkinę veiklą, ar ji atitinka tam tikrus reikalavimus, taisykles ar įstatymus. Jei šie reikalavimai vadovybės nustatyti, šį auditą atlieka vidaus auditoriai. Jei reikalavimai nustatyti trečiųjų asmenų (pvz., kreditorių reikalavimas palaikyti tam tikrą santykį tarp trumpalaikio turto ir trumpalaikių įsipareigojimų), auditą paprastai atlieka nepriklausomi išorės auditoriai. Be to, šis auditas gali būti atliekamas valstybinių įstaigų užsakymu, pvz., norint patikrinti, kaip naudojamas valstybės turtas, kaip mokami mokesčiai ir pan.

Pastaraisiais metais labai paplito duomenų (informacinių) sistemų ir projektų audito rūšys.

Duomenų sistemų audito tikslas – įvertinti kompiuterizuotą informacinių sistemų efektyvumą, jų veikimo sudėtingumą ir apsaugą, nustatyti, ar gali pasinaudoti duomenų baze pašaliniai asmenys, patikrinti programinės įrangos naudojimą tikslingumą kurti naujas programines sistemas. Projektų audito paskirtis – įvertinti, ar vykdomos specialių projektų, kuriuose įmonė dalyvauja, sutarties sąlygos, ar lėšos naudojamos pagal nustatytą programą, ar pasiektas numatytas rezultatas.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2538 žodžiai)
  • Auris
  • Audito klasifikavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Audito klasifikavimas. (2012 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-klasifikavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:12
×