Audito klausimai atsakymai


Vidaus kontrolė. Kontrolės aplinka. Įmonės rizikos vertinimo procesas. Informacinė sistema. Kontrolės veiksmai. Kontrolės stebėsena –. Apibrėžti vidaus kontrolės sistemos apribojimus. Nustatyti procedūras , naudojamas vidaus kontrolės supratimui įgyti ir dokumentavimui. Suvokimo įgijimo procedūros. Suvokimo dokumentavimas. Paaiškinti preliminaraus vidaus kontrolės vertinimo tikslus. Potencialius iškraipymus. Prevencines priemones. Įrodymų pagrįstumą. Apibūdinti metodus naudojamus kontrolės procedūrų efektyvumui įvertinti. Nustatyti kontrolės testų tikslus ir apimtį. Kontrolės testų tikslas. Kontrolės testų apimtis. Paaiškinti kaip naudojamas vidaus auditoriaus darbas kontrolės testams. Paaiškinti kontrolės rizikos vertinimo procesus. Kaip nepriklausomas auditorius vertindamas vidaus audito veiklą atsižvelgia į organizacinį statusą. Kaip nepriklausomas auditorius vertindamas vidaus audito veiklą atsižvelgia į veiklos apimtis. Kaip nepriklausomas auditorius vertindamas vidaus audito veiklą atsižvelgia į profesinę kompetenciją. Kaip nepriklausomas auditorius vertindamas vidaus audito veiklą atsižvelgia į tinkamą pareigų vykdymą. ATRANKA audito atranka atranka. Atrankos rizika. Ne atrankos rizika. Atrankos vienetas. Statistinė atranka. Toleruotina klaida Apibrėžti audito atranką ir paaiškinti jos pritaikomumą. Atskirti atrankinę ir neatrankinę rizikas ir paaiškinti atrankos rizikos tipus. Žinoti pavyzdžių testų planavimo žingsnius. Žinoti pavyzdžių pasirinkimo principus. Taikome atsitiktinius atrankos būdus. Sisteminis atrankos būdas. Chaotiškas atrankos būdas Atrenkama imtis netaikant jokių struktūrinių metodų. Nustatyti veiksnius , kurie nulemia atrankos dydį. Išsiaiškinti pavyzdžio testavimo žingsnius ir įvertinimo rezultatus. Žinoti svarbiausius statistinės atrankos metodus naudojamus audito metu.

Vidaus kontrolė yra sukurta ir taikoma nustatytai verslo rizikai išvengti, dėl kurios kyla grėsmė nepasiekti šių tikslų.

Jei kliento vidaus kontrolės sistema yra patikima, tai auditorius gali naudotis ja ir palengvinti savo darbą. Ji veikia audito metodiką, planavimą: jei ji patikima, auditorius gali atlikti mažiau procedūrų, jų rizika ir sąnaudos bus mažesnės.

Kaip vadovybė nustato rizikas susijusias su finansinės atskaitomybės pateikimu tam, kad jos būtų parengtos pagal visuotinai pripažintus apskaitos principus; pvz:mokesčių mokėjimą.

Kaip vadovybė įvertina rizikų reikšmingumą ir jų atsiradimo tikimybę;

Kokius vadovybė priima sprendimus rizikoms valdyti.

Vertiname ar įmonė sukūrė prevencines priemones šioms rizikos:

[kliento verslo rizikos pokyčių aplinkybės]:

Pagrindinės veiklos sąlygų pokyčiai: pvz, politikos veiksniai, ar vadovybė turėjo nusistačius šios rizikos veiksnį, kokias priemones buvo numačius

Naujas personalas – kaip valdys kompetenciją

Nauja informacinė sistema – įdiegimo metu gali atsirasti klaidų apskaitoje

Informacinė sistema, įskaitant finansinei atskaitomybei svarbius susijusius verslo procesus, ir komunikavimas/ informavimas. IS – ūkinių operacijų registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistema, skirta įvairiems valdymo lygiams reikalingai informacijai gauti. Ją sudaro: kompiuterinės ir techninės įrangos dalys, programinė įranga, žmonės, informacinės technologijos, procedūros ir įrašai, skirti inicijuoti, fiksuoti, apdoroti ir ataskaitose teikti įmonės ūk.operacijas, kitos procedūros ir duomenys.

Finansinės atskaitomybės tikslus atitinkanti informacinė sistema apima:

Apskaitos sistemą ir procedūras (rankinės ir automatinės) {kokias sistemas naudoja, kokie jų trūkumai, privalumai}

Įrašus– subjekto sandorių inicijavimui, autorizavimui, užfiksavimui, vykdymui parodyti{kas inicijuoja sandorius, kas vykdo, pasirašo}

Subjekto sandorių ataskaitą.

Kontrolės veiksmai – vadovybės parengtos taisyklės ir normos užkirsti kelią klaidoms ir apgaulėms, jas rasti ir ištaisyti bei užtikrinti, kad įmonės tikslai bus pasiekti.

4.2Fizinė kontrolė {inventorizacija, grynieji pinigai apsaugoti, kad sandėlininkas neišsineštų prekių, fizinė dokumentų apsauga, kad neprieitų bet kas}

4.3Pareigų atskyrimas {turto saugojimas turi būti atskirtas nuo sandorio vykdymo ir apskaitos}

4.4Veiklos peržiūra, patikrinimas (kitas darbuotojaspatikrina ar nėra klaidų, manipuliavimo.)

(Įgaliojimai, veiklos ir fin.rodiklių peržiūra, inform.apdorojimas, fizinė turto kontrolė,pareigų atskyrimas)

Kontrolės stebėsena – tai veikla, kurios metu nustatoma , ar tam tikros kontrolės procedūros veikia taip, kaip numatyta, ar jos keičiamos atsižvelgiant į pasikeitusias sąlygas. Ji atliekama nuolat ar nustatytu laiku, naudojamos įvairios techn.priemonės,vidaus ir išorės inf.šaltiniai.

Tai veikla vertinanti vidaus kontrolės vykdymo kokybę.

Vadovybė turi stebėti kontrolę ar ji efektyviai veikia siekiant užsibrėžtų įmonės tikslų.

Pvz. Vidaus auditas naudojamas efektyvios vidaus kontrolės užtikrinimui.

Auditorius turi žinoti pagrindinius veiksmų tipus, kuriuos subjektas naudoja vidaus kontrolės stebėsenai.

Kaštai v.s. Nauda – įmonių vadovų norai ir reikalavimai sukurti tokią vidaus kontrolės sistemą, kurios išlaidos būtų mažesnės už gaunamą ar numatomą naudą

Vadovybės viršenybė – įmonių vadovų pasyvus reagavimas į esamus vidaus kontrolės sistemos trūkumus. Vadovybė pati sukuria ją ir gali keisti.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (3422 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Audito klausimai atsakymai
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Audito klausimai atsakymai. (2015 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-klausimai-atsakymai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 12:22
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo