Audito procesas x įmonėje


Audito procesas x įmonėje.


Darbo tikslas – išsiaiškinti kaip yra planuojamos audito procedūros ir jų reikšmę.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti, kas yra auditas, kaip jis yra klasifikuojamas;

Išanalizuoti audito procedūrų planavimo etapus;

Aptarti audito rizikas.

Vienas iš pagrindinių audito strategijos tikslų – numatyti tokius audito atlikimo būdus ir priemones, kad būtų patenkinti kliento lūkesčiai. Kuriant audito strategiją auditorius turi atkreipti rimtą dėmesį į kliento verslo riziką ir ypatybes. Vadovaudamasis profesinio skepticizmo principu, nepriklausomas auditorius siekia surinkti pakankamus tinkamus įrodymus savo nuomonei apie finansines ataskaitas pagrįsti. Kadangi su skirtingu įmonių auditu susiję faktai ir aplinkybės gali būti labai skirtingi, standartuose aprašytas principais grindžiamas procesas ir pateikiamos gairės, padedančios nepriklausomiems auditoriams vadovautis savo sprendimu, taikant tokius principus, atliekant konkrečias užduotis.

Rengdamas audito strategiją, auditorius įvertina vidaus kontrolės priemones ir nusprendžia, ar tokiomis priemonėmis galima pasitikėti atliekant auditą. Nepriklausomas auditorius gali nuspręsti atlikti įmonės finansinei atskaitomybei taikomų vidaus kontrolės priemonių testus. Nepriklausomas auditorius vertina butinybę taikyti tokią strategiją atsižvelgdamas į kaštų ar naudos analizę, vertindamas įmonės dydį ar praėjusius metus kontrolės priemonių testu rezultatus. Jeigu testu rezultatai parodo, kad imonės vidaus kontrolės priemonės yra veiksmingos, auditorius gali nuspresti sumažinti pagrindinių testų, kuriuos jis taiko savo nuomonei pagrįsti, lygį.

Nustatydamas, ar įmonės finansinės ataskaitos nėra reikšmingai iškraipytos, nepriklausomas auditorius negali remtis vien tik įmonės vidaus kontrolės priemonėmis. Pavyzdžiui, atlikdamas labai veiksmingas kontrolės priemones taikančios įmonės auditą, nepriklausomas auditorius vis tiek atlieka pagrindinius likučių, ūkinių operacijų ir atskleidžiamos informacijos testus, nors tokiu atveju testai atliekami mažesne apimtimi. Nepriklausomai nuo auditoriaus supratimo apie įmonės vidaus kontrolės priemones, siekdamas surinkti audito įrodymus, reikalingus nuomonei apie finansines ataskaitas sudaryti, jis gali pasirinkti audito strategiją, kuri dideliu mastu ar išskirtinai remiasi pagrindiniais testais. Nepriklausomai nuo pasirinktos audito strategijos, nepriklausomas auditorius atlieka pakankamai pagrindinių audito procedūrų savo nuomonei, kad finansinės ataskaitos kaip visuma nėra reikšmingai iškraipytos, pagrįsti.

Auditorius turi susipažinti su šaka, kuriai priskiriama audituojama įmonė, turi žinoti tos įmonės nuosavybės formą, valdymo sitemą ir veiklą. Vykdant auditą šią informaciją reikia, įvertinti, atnaujinti bei papildyti.

Auditorius turi suprasti šias ūkio šakos sąlygas, veikiančias klientų veiklą:

Auditorius turi išnagrinėti įmonės struktūrą ir metodus, todėl reikia surinkti informaciją apie:

Tikslinga sudaryti analitines lenteles, kuriose būtų palyginami praėjusių metų audituoti turto, nuosavybės, įsipareigojimų, pajamų ir išlaidų rodikliai su ataskaitinių metų rodikliais. Tiklinga šių rodiklių vertikaliąją ir horizontaliąją analizę.

Remiantis 4-uoju Nacionaliniu audito standartu (NAS) “Audito planavimas” auditorius, prieš atlikdamas audito planavimą, turi atlikti šiuos veiksmus:

Parengti audito strategiją ir pateikti audito programos įgyvendinimo pasiūlymus;

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2787 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Audito procesas x įmonėje
    10 - 9 balsai (-ų)
Audito procesas x įmonėje. (2016 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-procesas-x-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 22:20
×