Audito raida pasaulyje ir Lietuvoje


Įvadas. Audito atsiradimas. Audito atsiradimas Lietuvoje. Audito raida ir atsiradimo priežastys. Lietuvos buhalterių ir auditorių asosijacija. LBAA tikslai, veiklos kryptys ir uždaviniai. LBAA buhalterių profesinės etikos principai. Auditinė veilka Lietuvoje. Lietuvos pirmoji nacionalinė audito įmonė. Tarptautinės audito įmonės. LR audito įstatymas. Audito ir apskaitos institutas. Profesinės apskaitos ir audito organizacijos. Lietuvos auditorių rūmai. Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija. Vidaus auditorių asociacija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Iš pateiktų įstatymo skirsnių pavadinimų matyti, kad jis yra žymiai išsamesnis negu iki jo galiojęs audito įstatymas. Šiame įstatyme naujai išdėstyti auditorių profesinės etikos principai. Labai išsamiai it tiksliai suformuoti nepriklausomumo ir objektyvumo bei konfidencialumo ir profesinės paslapties principai ir jų taikymas praktikoje.

Lietuvos auditorių rūmai (GCA) - viešasis juridinis asmuo, vienijantis visas sertifikuotas auditorius Lietuvoje. "Auditorius" reiškia asmenį, kuris atitinka apibrėžtus Audito įstatymo reikalavimus, turi auditoriaus pažymėjimą ir yra iš LCA narys. 

Registracija įmonių Lietuvos audito įmonių ir išbraukimo iš jo sąrašo. 

Organizacija auditorių ir auditoriaus padėjėjų nuolatinį profesinį tobulinimąsi pagal Tarptautinės mokslo standartus. 

Atstovavimas iš auditoriaus interesams valstybės valdžios ir valdymo institucijų Lietuvoje. 

Pasiūlymų dėl teisės aktų, reglamentuojančių auditą ir apskaitos valstybės institucijoms. 

kaupimo, apibendrinimo ir skleisti informaciją apie Lietuvos auditorių ir audito įmonių. 

Vertimas Tarptautinių audito standartų, etikos kodeksas ir kiti Tarptautinės apskaitininkų federacijos išduotus dokumentus.

 LCA veikla turi atitikti su Lietuvos Respublikos Konstitucija, Civiliniu kodeksu Lietuvos Respublikos, Audito įstatymo, asociacijų ir kitų Lietuvos teisės aktų Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES) ir šio Statuto LCA Respublikos įstatymas. Teisinis statusas LCA yra asociacija. LCA veikla grindžiama savivaldos, viešumo ir teisėtumo principais

Auditas yra nuolatinis organizuoto ūkininkavimo palydovas. Per ilgą raidos laikotarpį jo padėtis, funkcijų atlikimo technika nuolat keitėsi, tačiau tikslas visada buvo tas pats – išsiaiškinti padarytas klaidas ir suktybes, pareikšti nuomonę apie patikrintų dokumentų ir ataskaitų teisingumą.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (2761 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintare
  • Audito raida pasaulyje ir Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Audito raida pasaulyje ir Lietuvoje. (2014 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-raida-pasaulyje-ir-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:17
×