Audito rezultatų įforminimo dokumentai


Įvadas. Audito finansinių rezulatatų reglamentavimas. Audito įrodymų išvadoms rinkimas. Audito išvadų įforminimo dokumentų rūšys ir jų reikšmė. Išvados. Literatūra.


Audito sąvoka atsirado XIX amžiaus pabaigoje Didžiojoje Britanijoje, atsiradimą lėmė kapitalistiniai santykiai. Audito atsiradimas padėjo sumažinti nesąžiningus sandorius ir padėjo reguliuoti apskaitos darbuotojų profesinę veiklą. Auditorius audito metu atlieka daug įvairių darbų ko tikslesnėms išvadoms parašyti. Auditoriaus išvada užtikrina finansinių ataskaitų vartotojus, kad ji atsispindi tikrą ir teisingą įmonės finansinę būklę arba nurodo priežastis, dėl kurių informacija finansinėse ataskaitose yra klaidinga. Audito įrodymų rinkimas, tai yra sudėtingas procesas, vertinamas kaip audito pagrindas. Siekdamas surinkti pakankamus, tinkamus ir patikimus įrodymus, auditorius remiasi savo patirtimi. Vadinaisi, subjektyvi auditoriaus nuomonė yra neatskiriama ir labai svarbi audito dalis. Turėdamas reikiamą informaciją apie kliento verslą, auditorius gali pasirinkti tinkamas audito procedūras ir strategiją, garantuosiančias įrodymų kokybę. Vidaus auditoriai įmonėse atlieka veiklos auditą ir kiek kitokį, bet panašų finansinį auditą. Pagal audito rezultatus yra surašoma audito ataskaita. Ataskaita yra pateikiama tik įmonės vadovybei ir nėra skelbiama viešai.

Darbo tikslas: Išnagrinėti audito rezultatų įforminimo dokumentus ir jų reikšmę.

Finansinių ataskaitų auditą reglamentuoja Finansinių ataskaitų audito įstatymas, Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2006/43/EB ir Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/56/ES.

Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 2006/43/EB visapusiškai aptariama audito organizavimo tvarka. Reikalaujama, kad privalomo audito išvadą turi pasirašyti auditorius. [2]

Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/56/ES iš dalies keičia ir papildo 43-osios direktyvos reikalavimus. Šios direktyvos atsiradimą lėmė siekis dar labiau suvienodinti audito praktiką Europos Sąjungos mastu, užtikrinti, kad auditoriai būtų labiau nepriklausomi ir objektyvesni. [1]

Atliekant finansinių ataskaitų auditą, auditoriai privalo vadovautis tarptautiniais audito standartais, nacionaliniais audito standartais ir Buhalterių profesionalų etikos kodeksu.

810-asis TAS nagrinėja auditoriaus pareigas, susijusias su užduotimi pateikti išvadą dėl finansinių ataskaitų santraukos, parengtas pagal to paties auditoriaus pagal tarptautinius audito standartus audituotas finansines ataskaitas. Auditorius turi sutikti atlikti užduotį pateikti išvadą dėl finansinių ataskaitų santraukos pagal tarptautinius audito standartus, tik jeigu auditorius buvo atlikęs finansinių ataskaitų, pagal kurias buvo parengta finansinių ataskaitų santrauka, auditą pagal tarptautinius audito standartus. [5]

Nacionaliniai reglamentai detalizuoja ir papildo tarptautinių reglamentų pagrindines nuostatas, atsižvelgiant į kiekvienos šalies ypatumus. (8, 65)

Apibendrinant galima teigti, kad auditorius atlikdamas auditą turi vadovautis įstatymais, kurie reglamentuoja audito finansinius rezultatus. Finansinį auditą reglamentuoja tarptautiniai audito standartai, nacionaliniai audito standartai, Lietuvos audito finansinių ataskaitų įstatymas ir kiti įstatymai, kuriuose pateikiama visa informacija apie auditą, jo atlikimo eigą ir nuomonės pateikimą.

Audito įrodymai – tai visa auditoriaus surinkta informacija, naudojama išvadoms, kuriomis grindžiama auditoriaus nuomonė. Auditoriaus įrodymai apima:

informacija iš kitų šaltinių (susirinkimų protokolai, iš trečiųjų šalių gauti atvirtinimai, statistiniai leidiniai, analitikų ataskaitos, stebėjimų medžiaga ir kt.).

  • Microsoft Word 78 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2913 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Audito rezultatų įforminimo dokumentai
    10 - 1 balsai (-ų)
Audito rezultatų įforminimo dokumentai. (2019 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-rezultatu-iforminimo-dokumentai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 11:39
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo