Audito rizika (2)


Įvadas. Audito rizikos samprata. Audito rizikos klasifikavimas. Įgimta rizika. Kontrolės rizika. Nepatikimo rizika. Literatūra ir šaltiniai.

Auditas yra viena reikšmingiausių ir atsakingiausių veiklos rūšių šiuolaikinėmis verslo sąlygomis. Pagrindinė audito funkcija yra patikrinti, ar finansinėje įmonės atskaitomybėje nėra reikšmingų netikslumų. Audito teikiamos informacijos pagrindiniai vartotojai yra įmonės savininkai, tik gavę auditoriaus išvadą, akcininkai gali spręsti, ar informacija finansinėse ataskaitose yra teisinga, tvirtinti finansinę atskaitomybę, priimti sprendimus susijusius su investicijomis, kreditu, įmonės tikslais, verslo plėtra, ar net įmonės reorganizavimu, likvidavimu. Įmonės savininkai, remdamiesi netinkama auditoriaus išvada, gali priimti neteisingus sprendimus, kurie gali lemti didžiulius nuostolius ar įmonės bankrotą. Be to, auditoriai teikia informaciją ir įmonės vadovams, buhalteriams. Tokia informacija leidžia ištaisyti klaidas įmonės finansinėje apskaitoje, pakeisti neteisingai taikomą apskaitos politiką, suderinti apskaitą su verslo apskaitos standartais, bei rasti įmonės veiklos rezervus.

Audito informacija naudinga ir išorės vartotojams. Pavyzdžiui, investuotojai, kreditoriai remdamiesi audito išvada gali spręsti, ar įmonė yra patikima, kokia rizika netekti investuotų pinigų. Tiekėjams bei vartotojams taip pat svarbu gauti informaciją apie įmonės stabilumą, patikimumą. Galiausiai audito informacija aktuali visuomenei, kuriai reikia žinoti, ar įmonė laikosi valstybės priimtų įstatymų bei teisės aktų, kaip ji prisideda prie bendros visuomenės gerovės.

Audito reikšmingumas lemia ir audito rizikos neišvengiamumą. Auditorius negali būti visiškai garantuotas, kad jo paskelbta išvada bus teisinga, kadangi įmonės finansinę atsakomybę įtakoja daugybė kintančių išorės ir vidaus veiksnių, bei pačio auditoriaus kompetencija, savybės. Priėmus neteisingą išvadą, audito įmonė rizikuoja, kad klientui patyrus turtinę žalą, ją reikės atlyginti pačiai audito įmonei. Be to, audito įmonė (auditorius) rizikuoja prarasti įvaizdį ar net licenziją verstis tokia veikla. Nei viena įmonė nekvies nekompetentingo auditoriaus, darančio klaidas audito metu.

Dėl šių priežasčių audito riziką būtina vertinti. Yra sukurtas ne vienas audito rizikos vertinimo modelis, vertinimo procedūros ir testai, audito teoretikai pateikia, kokius veiksmus turi atlikti, į kokius veiksnius atkreipti vertindamas audito riziką. Taigi šio referato tikslas: išanalizuoti audito riziką ir jos vertinimą.

Audito rizika yra neišvengiama auditorių veiklos dalis, todėl būtina suprasti jos prasmę, sudėtį ir vertinimą.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (2989 žodžiai)
  • Julius
  • Audito rizika (2)
    9 - 3 balsai (-ų)
Audito rizika (2). (2012 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-rizika-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:28
×