Audito sistemos elementai skaidrės


Audito sistemos elementai. Revizija ir auditas. Revizija - įmonės. Audito sistema. Tai finansinės informacijos objektyvaus ir nepriklausomo tikrinimo ir vertinimo sistema. Audito koncepcijos. Koncepcijos reiškia sampratą. Audito postulatai. Tai nuostata, kuri laikoma tikra ir teisinga iki to momento. Auditorius gerai žinantis. Audito standartai. Tai taisyklių, principų ir procedūrų visuma. Tarptautiniai audito standartai. Tai Tarptauninės. Nacionaliniai audito standartai. Nacionalinius audito standartus rengė šalies profesinės apskaitos ir audito organizacijos. Taigi, reikia pabrėžti, kad audito sistemos aplinkos elementų poveikį yra dažnai sunku atskirti. Dėkoju už dėmesį !


Revizija - įmonės, organizacijos, įstaigos finansinės ūkinės veiklos patikrinimas pagal dokumentus, o auditas – tai įmonės finansinės atskaitomybės patikrinimas ir nepriklausomos nuomonės apie ją pareiškimas. Revizijos ir audito skirtumai: Audito bendradarbiavimo ryšiai yra glaudus, bendravimas su klientu siekiant padėti versle, o revizijos bendradarbiavimas su klientais yra siekiant nubausti kaltininkus. Audite už darbą apmoka klientas, užsakęs auditą, o už reviziją apmoka aukštesnioji organizacija, paskyrusi reviziją. Audito veiklos pobūdis yra verslo veikla, o revizijos vykdomoji veikla, nurodymų vykdymas. Auditoriaus išvada gali būti skelbiama viešai, o revizijos aktas neskelbiamas viešai. Revizija yra žymiai konkretesnė, griežtesnė vertinimo sistema nei auditas.

Tai finansinės informacijos objektyvaus ir nepriklausomo tikrinimo ir vertinimo sistema, siejanti audito teoriją ir praktiką. Audito sistemą sudaro šie elementai: 1) koncepcijos 2) postulatai 3) standartai.

Koncepcijos reiškia sampratą, ko nors suvokimo būdą, pažiūrų į kuriuos nors dalykus sistema.

  • Apskaita Skaidrės
  • MS PowerPoint 81 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (411 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Audito sistemos elementai skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Audito sistemos elementai skaidrės. (2016 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-sistemos-elementai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:46
×