Audito sistemos elementai


Informacijos šaltinių apšvalga. Esminiai audito ir revizijos skirtumai. Pagrindiniai audito sistemos elementai, jų apibrėžimas. Svarbiausios audito koncepcijos. Kaip jos susijusios su audito standartais? Audito standartų grupės. Svarbiausi audito postulatai ir jų įtaka audito praktikai. Literatūros sąrašas.

Pagal J. Mackevičių audito negalima tapatinti su revizija, kurios pagrindinis tikslas yra įmonės veiklos trūkumų paieška.

Literatūroje dažniausiai yra išskiriamos 5 svarbiausios audito koncepcijos: profesinė etika; nepriklausomybė; profesionalumas; įrodymai; informacijos tikslumas. Koncepcijos reiškia sampratą, ko nors suvokimo būdą.

Audito standartai – tai taisyklių, principų ir procedūrų visuma, kuri nustato audito atlikimą ir auditorių veiklą. Jie turi labai didelę teorinę ir praktinę reikšmę. Audito standartuose surašytos pačios bendriausios taisyklės ir nuostatos , kurios dažniausiai pasitaiko praktiniame darbe ir kurių privalu paisyti.

Postulatai turi labai svarbią reikšmę visiems mokslams ir disciplinoms. Tačiau pagal J. Mackevičių postulatai nėra teorinės dogmos, o pakankamai konkrečios nuostatos, padedančios geriau įgyvendinti tam tikrus tikslus. Todėl suprantama, kokia didelė postulatų reikšmė audito praktikai. Postulatų yra išskirta 10 pagrindinių, tačiau jie gali keistis.

ESMINIAI AUDITO IR REVIZIJOS SKIRTUMAI

PAGRINDINIAI AUDITO SISTEMOS ELEMENTAI, JŲ APIBRĖŽIMAS

Kiekvienas audito sistemos elementas turi įtakos audito teorijai ir praktikai. Didžiausią įtaką audito teorijai turi koncepcijos ir postulatai, o praktikai – standartai, nors tiksliai nustatyti jų įtakos dydį audito teorijos ir praktikos raidai neįmanoma.

SVARBIAUSIOS AUDITO KONCEPCIJOS. KAIP JOS SUSIJUSIOS SU AUDITO STANDARTAIS?

J. Mackevičiaus teigimu koncepcijos reiškia sampratą, ko nors suvokimo būdą. Audito filosofai R. Maucas ir H. Šarafas teigia, kad koncepcijos yra apibendrintos abstrakčios idėjos, suformuluotos iš tyrimų, stebėjimų ir patirties.

J. Mackevičius savo knygoje teigia, kad kuriamos naujos audito koncepcijos, kurios yra svarbios dabartinėms konkurencinėms rinkos sąlygoms. Iš jų ypač pažymėtinos:

Audito standartai – tai taisyklių, principų ir procedūrų visuma, kuri nustato audito atlikimą ir auditorių veiklą. Jie turi labai didelę teorinę ir praktinę reikšmę. J. Mackevičius teigia, kad auditorius, puikiai išstudijavęs audito standartus, kokybiškiau atliks auditą negu tas, kuris tik paviršutiniškai susipažinęs su kažikuriomis audito standartų nuostatomis. Audito standartuose surašytos pačios bendriausios taisyklės ir nuostatos , kurios dažniausiai pasitaiko praktiniame darbe ir kurių privalu paisyti. Jie nepateikia taisyklių visoms situacijoms ir aplinkybėms, su kuriomis susiduria auditoriai. Tačiau žinantis visų audito standartų bendriausias nuostatas jas gali sėkmingai pritaikyti ir konkrečiomis specifinėmis aplinkybėmis.

  • Finansai Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1778 žodžiai)
  • Kolegija
  • Virginija
  • Audito sistemos elementai
    10 - 4 balsai (-ų)
Audito sistemos elementai. (2015 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-sistemos-elementai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:38
×