Auditoriaus ataskaita ir išvada


Auditoriaus nuomonės tipai. Audito ataskaitos reikalavimai. Audito ataskaita pavyzdys. Referato išvadų pavyzdys. Isvadu pvz. Besalygine audito isvada pavyzdys. Auditoriaus isvados saamprata. 2004 audito isvados. Audito ataskaitos šablonas. Audito ataskaitos turinys.

Įvadas. Auditoriaus išvada. Auditoriaus išvados samprata ir reglamentavimas. Privalomi audito išvados rekvizitai. Audito išvadų rūšys. Besąlyginė išvada. Modifikuotos išvados. Dalykai neturintys įtakos auditoriaus nuomonei. Dalykai turintys įtakos auditoriaus nuomonei. Audito ataskaita. Auditoriaus ataskaitos samprata. Reikalavimai audito ataskaitai. Audito ataskaitos turinys ir struktūra. Bendroji dalis, vidaus kontrolės sistema, ankstesnis auditas. Apskaitos politika. Finansinių ataskaitų auditas. Audito ataskaitos pavyzdžio analizė. Auditoriaus išvados ir ataskaitos tarpusavio ryšys. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Jau pats audito apibrėžimas, teigiantis, kad auditas - tai įmonės finansinės atskaito¬mybės patikrinimas ir nuomonės apie ją pareiškimas , byloja apie auditoriaus išvados kaip apie auditoriaus nuomonės išraiškos reikšmę visame audito procese. Auditoriaus išvados, kaip vieno iš itin svarbių organizacijos dokumentų, skirto tiek vidiniams (aukščiausio lygio vadovams, akcininkams ir pan.), tiek išoriniams (potencialiems investuotojams, partneriams ir pan.) informacijos vartotojams struktūra ir turinys reglamentuoti 13-ajame nacionaliniame audito standarte „Auditorius išvada“ bei 700-jame ir 701-jame tarptautiniuose audito standartuose „Nepriklausomo auditoriaus išvada apie finansinę atskaitomybę“ ir „Nepriklausomo auditoriaus išvados modifikacijos“. Nepaisant to, skirtingų audito įmonių išvadų formuluotės dažnai skiriasi, nors jų struktūra standartų dėka jau suvienodinta. Tuo tarpu dėl audito ataskaitos vieningos struktūros, formos ir turinio iki šiol nėra sutarta. Dažnai šios ataskaitos, kurioje detaliau pateikiami audito rezultatai, turinys priklauso nuo kliento ir audito įmonės susitarimo. Temos aktualumą bei naujumą sąlygoja ir tai, kad iki 2004 m. spalio mėn., kuomet buvo patvirtinti pagrindiniai reikalavimai audito ataskaitai, ši tema nebuvo aiškiai išnagrinėta ir apibendrinta. Tai leidžia daryti prielaidą, kad analizuojant Lietuvos įmonių audito išvadas ir ataskaitas, jų forma bei turinys turėtų skirtis priklausomai nuo to, kokia audito įmonė ar auditorius auditą daro.

Šio darbo tikslas – remiantis teorija, praktinėmis rekomendacijomis bei gautų Lietuvos įmonių auditorių ataskaitų ir išvadų pavyzdžiais išnagrinėti, ar Lietuvos audito įmonės, rašydamos auditoriaus ataskaitas ir išvadas, laikosi teorinių nuoseklumo, vientisumo, formos ir turinio nuostatų bei praktinių rekomendacijų, lemiančių auditoriaus išvados rūšį.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 272 KB
  • 2013 m.
  • 37 puslapiai (9912 žodžiai)
  • Sima
  • Auditoriaus ataskaita ir išvada
    10 - 1 balsai (-ų)
Auditoriaus ataskaita ir išvada. (2013 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/auditoriaus-ataskaita-ir-isvada.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 14:59
×