Auditoriaus etika referatas


Įvadas. Profesinės etikos kodekso samprata ir reikšmė. Elgesio normos ir jų esmė. Kitos elgesio normos. Svarbiausi etikos principai. Išvados. Litertūra.


Šiuolaikiniame pasaulyje, kai konkurencija tarp specialistų yra itin arši, profesinė etika yra vienu iš svarbiausių kriterijų, kurie padeda pritraukti klientus. Kadangi net ir pats geriausias specialistas, nesilaikantis etikos normų, gali prarasti visus savo klientus bei netekti kvalifikacinio pažymėjimo.

Auditoriaus darbas yra labai atsakingas, susijęs su daugybe konfidencialios informacijos, reikalaujantis aukštos kvalifikacijos ir nuolatinio žinių atnaujinimo. Visuomenei yra labai svarbus pasitikėjimas auditoriumi, svarbu, kad jo elgesys būtų etiškas ir nekeltų jokių abejonių šios profesijos atstovo kompetencija.

Buhalterinės apskaitos profesinės etikos normos buvo pradėtos svarstyti XIX amžiaus pabaigoje. Jau 1917 metais buvo peržiūrėtos ir pavadintos buhalterių profesinės etikos kodeksu. Nuo šio momento etikos kodeksas yra vis tobulinamas, papildomas. Kiekvienoje šalyje yra savitas skirtingų tradicijų sąlygotas auditorių profesinės etikos kodeksas.

Šio darbo tikslas: atskleisti koks turi būti auditorius bei kokių elgesio etikos normų jis privalo laikytis, kad neprarastų visuomenės pasitikėjimo ir kvalifikacinio pažymėjimo.

Kokiose šalyse auditorių profesinės etikos kodeksai nurodomi kaip pavyzdys nagrinėjant auditorių etikos problemos;

Bendri principai visoms šalims ir kurie būdingi tik vienai šaliai;

Auditorių profesinės etikos normos yra reglamentuotos tiek tarptautiniu, tiek nacionaliniu mastu. Atskirai reglamentuota valstybinių auditorių etika ir nepriklausomų auditorių etika. Nepriklausomų auditorių etikos normos išdėstytos Tarptautinės buhalterių federacijos Etikos komiteto Buhalterių profesionalų etikos kodekse (2005), Lietuvos Respublikos audito įstatyme (1999), Lietuvos auditorių rūmų Auditorių profesinės etikos kodekse (2006). Valstybinio audito etikos normos išdėstytos INTOSAI Audito standartų komiteto Profesinės etikos kodekse (2001) ir Lietuvos Respublikos Valstybės kontrolės pareigūnų Tarnybinės etikos kodekse (2004).

Įvairiose šalyse yra ieškoma būdų kaip priversti auditorius laikytis etikos kodekso normų. Kadangi praktika rodo, jog nei priesaikos, nei sudėtingi kvalifikaciniai egzaminai negali išaiškinti, kokios yra būsimo auditoriaus moralinės savybės. Pats auditorius privalo tobulinti save keldamas profesinį meistriškumą, formuodamas savo dvasinį pasaulį ir vertybes. O tai daryti skatina ir atsakomybė prieš visuomenę, kadangi auditorius negali būti abejingas žmonėms, kurie juo pasitiki.

Daugelio šalių auditoriai turi savo etikos kodeksus, tačiau šios taisyklės nėra amžinos, jos dažnai peržiūrimos, koreguojamos ir papildomos. Siekiama, kad auditoriaus profesinės etikos taisyklės būtų tobulos, ir tokie dideli reikalavimai keliami ne atsitiktinai. Visuomenės apklausos duomenys rodo, kad auditorių etika vertinama kur kad aukščiau ir griežčiau nei kitų profesijų atstovų.

Rusų profesorius J. Sokolovas teigia, kad visas auditorių etikos taisykles galima susikirstyti į dvi grupes: įpareigojančias ir draudžiančias. Prie įpareigojančių yra priskiriama:

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2476 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Auditoriaus etika referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Auditoriaus etika referatas. (2017 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/auditoriaus-etika-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:11
×