Auditoriaus nepriklausomumas


Įvadas. Auditoriaus nepriklausomumas sąvoka ir pagrindiniai jos aspektai. Nepriklausomumo grėsmė ir rizika. Auditoriaus nepriklausomumo reglamentavimas ir apsauga. Nepriklausomumas tarptautinės buhalterių federacijos etikos komiteto buhalterių profesionalų etikos kodekse. Auditoriaus nepriklausomumo reglamentavimas lietuvos respublikos audito įstatyme. Intosai audito standartų komiteto profesinės etikos kodekse. Lietuvos respublikos valstybės kontrolės pareigūnų tarnybinės etikos kodeksas. Europos komisijos rekomendacijos dėl teisės aktų nustatytą auditą atliekančių auditorių nepriklausomumo es: pagrindinių principų rinkinys. Išvados. Literatūra ir šaltiniai

Nepriklausomybė yra vienas iš būtiniausių kiekvieno auditoriaus savybių. Auditoriaus nepriklausomumo problema yra išskirtinė, kadangi nedaug yra tokių profesijų, kurioms nepriklausomumas būtų labai svarbus darbe.

Auditoriaus nepriklausomumas reiškia, kad jis visiškai savarankiškai atlieka auditą, pats atsako už atliktą auditą, ir kad niekas negali paveikti jo veiksmų. Todėl jis gali laisvai pasirinkti audito metodus ir formas, priemones sukauptai medžiagai apibendrinti ir susisteminti, reikalingus jam informacijos šaltinius. Auditorius, būdamas visiškai savarankiškas, turi prisiminti pagrindinę taisyklę, kad auditas turi būti atliktas taip, kad būtų galima pateikti objektyvią išvadą apie įmonės veiklą.

Taigi auditorius yra nepriklausomas, jei jis savo darbą gali atlikti be jokių apribojimų ar suvaržymų. Auditoriaus nepriklausomumas būtinas tam, kad auditoriaus išvados nebūtų įtakotos valdymo personalo.

Darbo objektas: auditoriaus nepriklausomumas;

Darbo tikslas: išanalizuoti auditoriaus nepriklausomumo problemas, riziką ir reglamentavimą.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (4726 žodžiai)
  • Veronika
  • Auditoriaus nepriklausomumas
    9 - 3 balsai (-ų)
Auditoriaus nepriklausomumas. (2012 m. Gruodžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/auditoriaus-nepriklausomumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:20
×