Auditorijos baimė


Aleksandro stulginskio universiteto ekonomikos ir vadybos fakulteto ekonomikos , apskaitos ir finansų institutas. Edita Kaminskytė. Auditorijos baimė ir jos valdymo būdai. Dažniausiai daromos oratorių kalidos. Auditorijos baimės kontroliavimas. Literatūros sąrašas.

Auditorijos baimę galime pavadinti ir savotiška fobija, kuomet baimė yra stipri, nepagrįsta daiktų, veiksmų, žmonių ar situacijų.

Baimė, kaip fobija vadinama tada, kuomet baimė tampa nevaldoma arba trukdo kasdieniniam gyvenimui. Fobija dažniausiai pasireiškia, kad bijantis žmogus nenustygsta vietoje, diarėja, širdis pradeda plakti greičiau negu įprastai, nuo smarkios fobijos gali sutrikti net kai kurių organų veiklą.

Šiuo atveju aptarinėsiu auditorijos baimę, kuri dar gali būti vadinama- sociofobija. Tai baimė kalbėti prieš auditoriją. Dar gali būti baimė bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, baimė būti pajuoktu, įžeistu, pažemintu. Tam yra didelė galimybė atsitikti kalbant prieš auditoriją.

Sociofobiją turintis žmogus dažnai jaudinasi, kad aplinkiniai gali pastebėti jo nerimą, kuris pasireiškia delnų prakaitavimu, rankų

drebėjimu, balso tono pasikeitimu ar pačia kalbėsena, kuomet sakiniai pasidaro ne tokie rišlūs ir t.t. Auditorijos baimę turintis žmogus pradeda nerimauti jau kelias dienas prieš reikšmingą įvykį (pokalbio konferenciją, darbo pristatymą, renginį ir panašiai).

Bėja, sociafobai dažnai suvokia, kad jų baimė yra nepagrįsta, tačiau jiems tos baimės atsisakyti sunku, to pasekmėse jie dažnai atsiskiria nuo socialinio gyvenimo, tampa vienišiais, palaipsniui nustoja bendrauti ir su aplinkiniais.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1041 žodžiai)
  • Universitetas
  • Iveta
  • Auditorijos baimė
    10 - 6 balsai (-ų)
Auditorijos baimė. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/auditorijos-baime.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 10:27
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema