Augalai biologijos testas


Kam augalai panaudoja isiurbta vandeni. Kaip augalai prisitaike taupyti vandeni. Būdai kaip augalai prisitaikę taupyti vandenį. Kaip augalai panaudoja isiurbta vandeni. 3 budai kaipa ugalai yra prisitaike taupyte vandeni. Kam augalai panaudoja isiurbta vandeni? atsakymas?. Kaip saknies lasteles yra prisitaikiusios daugiau isirbti vandens?. Kaip saknies lasteles prisitaikiusios isiurbti daugiau vandens. Pro zioteles i atmostera.

Nurodykite 4 požymius pagal kuriuos magnolijūnai skirstomi į klases. Kokios tai klasės? Kokie 3 audiniai sudaro augalo lapą? Kokiam audiniui priklauso žiotelės? Nurodykite tris vandens indų ir rėtinių indų skirtumus. Aprašykite, kaip ir dėl kokių reiškinių vanduo pernešamas nuo šaknų iki patekimo į lapus. Paaiškinkite, kaip šaknies ląstelės yra prisitaikiusios įsiurbti kuo daugiau vandens. Nurodykite 3 reikšmes, kam augalai panaudoja įsiurbtą vandenį. Kaip sudarytos augalo žiotelės? Kas reguliuoja jų varstymąsi? Kaip pakinta vandens potencialas ir turgorinis slėgis palaisčius nuvytusį augalą? Palyginkite samanų, sporinių induočių ir magnolijūnų sandarą Aprašykite kaip augaai dauginasi vegetatyviniu būdu. Nurodykite 4 augalų karalystės požymius. Kokia yra stiebo sandara? Kokie gali būti augalų pakitę stiebai? Pateikite pavyzdžių. Nurodykite tris bûdus, kaip augalai yra prisitaike taupyti vandenį. Nurodykite samanų reikšmę gamtai ir žmogui. Išvardinkite 3 magnolijūnus ir nurodykitejų reikšmę. Atsakymai.

Šaknies ląstelės turi šakniaplaukius , kurie padidina įsiurbimo paviršiaus plotą .Šakniaplaukių sienelės yra plonos ir per jas nesunkiai praeina vanduo.

Išsiurbtą vandenį augalai panaudoja cheminėms reakcijoms (vanduo svarbus kaip tirpiklis) , medžiagųpernašai (pernešamos tik išsiurbtos medžiagos) fotosintezei (vandens fotosintezei )ląstelės turgorui (formai)palaikyti.

Žioteles sudaro dvi varstomosios ląstelės.Pro žioteles į lapo vidų patenka oras ir išskiria į atmosfera vandens garai ,deguonis bei dioksidas.

  • Biologija Testas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (543 žodžiai)
  • Laurita18
  • Augalai biologijos testas
    10 - 4 balsai (-ų)
Augalai biologijos testas. (2014 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/augalai-biologijos-testas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 10:53
×