Augalai floristikos istorijoje


Bydermejerio stilius. Ikebana geliu komponavimas. Floristika. Klasicizmas floristikoje. Spalvu reiksme floristikoje. Barokas floristikoje. Floristika viduramziais. Floristika kaip meno dalis. Floristikos temos. Praktikos ataskaitos pavyzdys floristika.

Augalai floristikos istorijoje. Istorinės epochos ir floristika. Antikos floristika. Gėlės viduramžiais. Renesanso (atgimimo) epocha ir gėlės. Baroko epochos floristika. Rokoko stiliaus floristika. Floristika klasicizmo epochoje. Bydermejerio stilius. Viktorijos laikotarpio floristika. Moderno stiliaus floristika. Japonų komponavimo tradicijos. Ikebanos istorija. Bonsai. Bonsai stiliai. Bonsai ir konteinerių formos. Bonsai persodinimas. Japonų sodai. Gėlių simbolika ir kalba. Rekomenduojama literatūra.

Gėlių komponavimo tradicijos susiformavo jau Senovės Egipte. Jomis buvo puošiami rūmai, šventyklos, faraonų kapavietės. Dievų statulas iš pradžių puošė atskiromis gėlėmis, tik vėliau imta jas komponuoti į puokštes, vainikus, girliandas. Puikiai išsilaikė lauko gėlių vainikas, rastas faraono Tutanchamono kapavietėje, kur jis buvo palaidotas prieš 33 amžius. Egiptiečiai tikėjo, jog egzistuoja pomirtinis gyvenimas ir gyvieji jam turi ruoštis, todėl gyvi būdami įsirenginėjo puošnias kapavietes, turėsiančias užtikrinti jų vardų nemirtingumą. Jau tuomet kai kuriems dievams buvo priskiriamos tam tikros spalvos ir joms teikiama simbolinė reikšmė: žalia – Oziriui, vaisingumo, derlingumo dievui, juoda – Anubiui, kaip amžinybės spalva, raudona – Seto, blogio spalva, balta – gedului.

  • Microsoft Word 6653 KB
  • 2013 m.
  • 35 puslapiai (10007 žodžiai)
  • Migle
  • Augalai floristikos istorijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Augalai floristikos istorijoje. (2013 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/augalai-floristikos-istorijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 09:34
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo