Augalai ne tik maistas, bet ir vaistas


Skaidres apie augalus. Augalai-vaistai. Augalai ir maistas ir vaistas. Augalai vaistai. Augalu skaidres. Plikasekliai augalai power point. Skaidrės apie vaistus. Morka gaubtaseklis. Diplominis darbas arbata. Pawer point skaidres gmo.

„Augalai – ne tik maistas , bet ir vaistas“.

Pasirinkau šią temą, nes manau kad ji labai aktuali visais laikais. Nors dabar stipriai išvystyta vaistų pramonė, tačiau sirgdami vis atgręžiame į seniai išbandytus ir laiko patikrintus vaistinius augalus. Kasdien stengiamės vartoti vaisių ir daržovių, nes tikime, kad jie mums duoda daug naudingų medžiagų ir vitaminų. Man pradėjus karščiuoti mama verda aviečių ir liepų žiedų arbatą, kai tėčiui skauda sąnarius mama jam uždeda kopūsto lapų ir medaus kompresą, sutrikus virškinimui geriame kmynų sėklų ar mėlynių uogų arbatą. Namuose ant palangės auga alijošius. Maniau tai paprastas kambarinis augalas, bet vėliau sužinojau, kad jis turi daug gydomųjų savybių. Įsigilinus į augalų gydomąsias savybes, galima juos laikyti vaistiniu ir maistiniu produktu, aprūpinančiu mūsų organizmą labai reikalingomis natūraliomis medžiagomis ir apsaugančiu nuo daugelio ligų. Vietoje besaikio vaistų ar antibiotikų vartojimo galime pasirinkti lygiavertę žolę gyduolę.

Senovės graikų gydytojas Hipokratas įvairias daržoves, vaisius ir uogas vertina kaip vaistus. „Mūsų maistas turi būti ir mūsų vaistai, o mūsų vaistai turi būti ir mūsų maistas“. Mums reikia daugiau domėtis augalų gydomosiomis savybėms ir tikrai būsime sveikesni.

Manau ši tema tikrai sudomins mokinius, nes gali sužinoti daug naujų ir įdomių dalykų. Jie gali nustebti kiek naudos žmogui gali duoti paprasčiausias obuolys, svogūnas, morka ar bulvė. O ką jau kalbėti apie medų ir begalę žolių žolelių.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (565 žodžiai)
  • Sharas
  • Augalai ne tik maistas, bet ir vaistas
    10 - 1 balsai (-ų)
Augalai ne tik maistas, bet ir vaistas. (2012 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/augalai-ne-tik-maistas-bet-ir-vaistas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 07:17
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo