Augalinės biomasės kuras


Siaudu kuras. Biomasė augalinė. Energetiniai augalai bakalaurinis darbas. Augalines tvoros. Biomases kurui. Biomases kuro gamintojai. Katelines referatas. Biomase mediena siaudai. Biomase mediena siaudai naudojimas. Biomasė šiaudai.

Augalinės biomasės kuras. Augalinė biomasė (mediena, šiaudai, energetiniai augalai) yra vienas iš reikšmingiausių atsinaujinančios energijos šaltinių Lietuvoje ir sudaro svarbią vietinio kuro dalį. Biomasė yra ekologiškai gana švarus kuras. Biologinės dujos. Biodegalų ir bioalyvų gamyba ir naudojimas.

Augalinė biomasė (mediena, šiaudai, energetiniai augalai) yra vienas iš reikšmingiausių atsinaujinančios energijos šaltinių Lietuvoje ir sudaro svarbią vietinio kuro dalį.

Medienos kuro metinį potencialą sudaro apie mm3 (1,4 mm3 medienos ruošos atliekų miškuose, 0,6 mm3 medienos pramonės atliekų ir mm3 malkinės medienos). Energetinėms reikmėms dabar sunaudojama apie mm3 malkų ir medienos atliekų, Apie (60-70)% viso medienos kuro potencialo. Apie (20-25)% šio kiekio sunaudojama centrinio šilumos tiekimo katilinėse, kurių suminė galia yra apie 100 mw. Likusi dalis sunaudojama smulkiuose decentralizuotuose šildymo įrengimuose, kurių naudingumo koeficientas nėra aukštas. Lietuvoje yra nemažai firmų, gaminančių ir montuojančių medienos kuro katilines ir jų įrangą. Tokia įranga taip pat yra importuojama. Katilinių naudojančių medienos kurą galia sparčiai didėja.

Lietuvoje kasmet susidaro apie mln. T. Šiaudų. Iš jų kurui galima panaudoti apie 0,5 mln. T. Šiuo metu veikia šiaudais kūrenamos katilinės, kurių bendra galia sudaro apie 3,5 mw. Šiaudų energetiniams reikalams sunaudojama tik apie 1% siektinų išteklių. Įrangą šiaudams kūrenti gamina kelios Lietuvos įmonės. Tokia įranga taip pat importuojama iš danijos.

Lietuvoje dar yra neįsisavinama apie mm3 (t. Apie pj) medienos kuro (daugiausia miško ruošos atliekų). Tam reikėtų įrengti ir rekonstruoti apie 300 mw suminės galios katilų.

Didelės galimybės yra naudoti šiaudus kurui (t. Apie 0,5 mt arba pj). Tam reikėtų įrengti apie 300 mw suminės galios šiaudais kūrenamų katilinių ir šilum be to, Lietuvoje yra apie 30 tūkst. Ha žemės ūkiui netinkamų žemių ir apie 20 tūkst. Ha baigiamų eksploatuoti durpynų, kuriuose būtų galima įveisti greit augančių medžių plantacijas. Esant vidutiniam derlingumui 10 t sausos biomasės iš ha per metus būtų galima gauti 500 tūkst. T biomasės. Yra galimybė šių plantacijų tręšimui panaudoti vandenvalos nuotekų dumblą. Tokie tyrimai pradėti Lietuvos miškų institute.

Biomasės kuro išteklius galima papildyti dalį žemės ūkio naudmenų naudojimas ne maisto kultūrų auginimui.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (969 žodžiai)
  • Ubaldas
  • Augalinės biomasės kuras
    10 - 1 balsai (-ų)
Augalinės biomasės kuras. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/augalines-biomases-kuras.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 00:30
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo