Augalinės ištraukos gaminamos vaistinėse, jų gamybos ypatumai ir asortimentas


Įvadas. Užpilai ir nuovirai. Užpilų ir nuovirų gamybos stadijos. Užpilų ir nuovirų gamybos ypatumai. Užpilų gamybos receptų įvairovė, darbo eiga, apipavidalinimas. Išvados. Literatūra.

Tai patys populiariausi ir lengviausiai paruošiami preparatai iš vaistinės augalinės žaliavos..Užpilai ir nuovirai gaunami išekstrahuojant iš augalinės kilmės vaistingųjų žaliavų veikliąsias dalis vandeniu. Iš augalinių veikliųjų dalių, nuo kurių priklauso vaistingųjų augalų gydomosios savybės yra alkaloidai, glikozidai, vitaminai, tanidai, eteriniai aliejai, antibiotikai, įvairios organinės rūgštys ir kiti junginiai. Dauguma jų tirpsta vandenyje, todėl nesunkiai iš žaliavos išekstrahuojamos.Tačiau kartu veikliosiomis dalimis vandenyje ištirpsta ir balastinės medžiagos – cukrus, gleivės, baltymai. Jos yra gera terpė mikrobams veistis, todėl nuovirai ir tirpalai yra nepatvarūs, greitai rūgsta, pelėja.

Šiame darbe bus trumpai apžvelgiama apie augalinių ištraukų gamybos ypatumus, bei asortinemta vaistineje.

  • Farmakologija Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (2206 žodžiai)
  • Universitetas
  • Augalinės ištraukos gaminamos vaistinėse, jų gamybos ypatumai ir asortimentas
    10 - 1 balsai (-ų)
Augalinės ištraukos gaminamos vaistinėse, jų gamybos ypatumai ir asortimentas. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/augalines-istraukos-gaminamos-vaistinese-ju-gamybos-ypatumai-ir-asortimentas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:01
×