Augalų antriniai metabolitai


Augalų antriniai metabolitai. ir. Bioreaktoriai. Darbo tikslas. Antrinis metabolizmas. Antriniai augalų metabolitai. Antriniai augalų metabolitai. Terpenai. Antriniai augalų metabolitai. Alkaloidai. Antriniai augalų metabolitai. Fenoliniai junginiai. Antrinių metabolitų gausa. Antrinių metabolitų panaudojimo sritys. Antriniai metabolitai vaistų gamyboje. Biorektoriai/ Bioreaktoriaus sistema. Biorektoriai. AM produktų gamybos in vitro prasmė. Sterilumo palaikymo bioreaktoriuose principai. Bioreaktoriaus kultūros tipai. Sunkumai, gaminant AM produktus in vitro kultūroje. Antrinių metabolitų gamybai naudojama. Biorektoriai. Bioreaktoriai. Naudota literatūra. Ačiū už dėmėsį.

Supažindinti su augalų metabolizmu Supažindinti su antriniais augalų metabolitais Supažindinti ką vadiname biorektoriais.

Antriniai metabolitai – tai didelė grupė mažos molekulinės masės junginių, kurie nevaidina svarbesnio vaidmens pagrindinio metabolizmo procesuose. Šie junginiai pasižymi funkcijų įvairove, kurią apibendrintai galima įvardinti kaip augalų adaptacijos aplinkoje padidinimą. Antriniai metabolitai yra sintetinami iš pirminio metabolizmo tarpinių produktų (pavyzdžiui, aminorūgščių, angliavandenių ir riebiųjų rūgščių).  Priešingai nei pirminiai metaboliniai keliai, kurie yra analogiški visiems organizmams, antrinio metabolizmo keliai yra būdingi tik tam tikroms rūšims. Paprastai biosintezės reguliacija yra paprastesnė nei pirminio metabolizmo produktų.

Augalų antriniai metabolitai klasifikuojami pagal molekulių, iš kurių jie yra sintetinami, tipą ir yra išskiriamos trys grupės: Terpenai arba izoprenoidai (mevalonatas),                                    Alkaloidai ir kiti azoto junginiai (aminorūgštys), Fenoliniai junginiai.

Padidinti antrinių metabolitų gamybos produktyvumą naudojama ląstelių klonavimo metodai – iš kultūros parenkamos ląsteles gaminančias daugiau antrinių metabolizmo produktų.

Terpenai - natūraliai susidaranti angliavandenių grupė, gaminama dažniausiai pušūnų, sudaryta iš įvairiais būdais susijungusių izopreno vienetų. Sudaro didžiausią antrinių metabolitų grupę: įskaitant pirminio metabolizmo produktus šioje grupėje yra daugiau kaip 25000 junginių. Kai kurie terpenai yra pirminiai metabolitai: pigmentai (chlorofilai ir karotenoidai) ir fitohormonai. Terpenai dalyvauja augimo ir vystymosi reguliacijoje: giberelinas, sterolai, karotenoidai, abcizo rūgštis.

Alkaloidai – šarminiai, azoto grupę turintys, organiniai junginiai. Alkaloidai būdingi 20% gaubtasėklių ir šiai grupei priskiriama apie 12000 junginių.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1744 KB
  • 2014 m.
  • 34 puslapiai (1519 žodžiai)
  • Agnė
  • Augalų antriniai metabolitai
    10 - 4 balsai (-ų)
Augalų antriniai metabolitai. (2014 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/augalu-antriniai-metabolitai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:29
×