Augalų ligos ir kenkėjai, jų kontrolės metodai ir būdai taikomi Ekologinės gamybos ūkiuose


Augalinės ar gyvūninės kilmės medžiagos , leidžiami naudoti kaip pesticidai ekologinėje žemdirbystėje ]. Mikroorganizmai , naudojami biologinei kenkėjų kontrolei ]. Medžiagos , naudojamos spąstuose ir arba gaudymo įtaisuose ]. Kitos priemonės , tradiciškai naudojamos ekologiškai ūkininkaujant ]. Tirpalas sėkloms beicuoti. Apsaugos priemonių pagamintų iš augalų panaudojimas ].


Tikslas –išanalizuoti ir įvertinti augalų ligas ir kenkėjus, jų kontrolės metodus ir būdus taikomusEkologinės gamybos ūkiuose.

2. Ištirti ir įvertinti Ekologinėje gamyboje leidžiamas naudoti augalų apsaugos priemones.

I. Išvardinkite augalų apsaugos reikalavimus kuriuos yra svarbu laikytis ekologinėje žemdirbystėje.

nuo kenkėjų, ligų ir piktžolių ekologinės gamybos ūkiuose apsisaugoma[3] :

II. Ekologinėje gamyboje leidžiama naudoti kaip kurias augalų apsaugos priemones, kurios negali būti sintetinės, o tik biologinės ir natūralios kilmės. Galima naudoti tik tas augalų apsaugos priemones, kurios nurodytos Komisijos reglamente (EB) Nr. 889/2008 ir komisijos įgyvendinimo reglamente (ES) Nr. 354/2014.

III. Iš įvairių laukinių augalų bei piktžolių galima pagaminti puikias biologines priemones ligų ir kenkėjų populiacijos gausai sumažinti – ištraukas ir fermentuotus augalų tirpalus. Aprašykite augalinės kilmės augalų apsaugos priemonių ruošimo būdus (šalta ištrauka, nuoviras, užpilas, fermentuotas tirpalas, žiedų ištrauka, tirpalas sėkloms beicuoti).

IV. Netinkamos oro sąlygos vegetacijos metu gali sukelti tam tikrus patogenų ar kenkėjų populiacijos gausumą. Esant tokiai situacijai yra naudojama biologinės priemonės, kurios gaminamos š nuovirų arba ištraukų tų augalų, kuriuose yra toksinų, veikiančių kitus organizmus. Jų dėka išauginami derliai geros kokybės derliai ir neteršiama aplinka.Pesticidinių augalų Lietuvoje yra gana daug, naudodamiesi įvairiais literatūros šaltiniais aprašykite apsaugos priemones pagamintas iš augalų.

150g smulkiai sukapotų česnakų mirkyti 24val. Įdėti du šaukštelius parafino, 100g ūkinio muilo ištirpinti 10l vandens, kartu viską išmaišyti ir nufiltruoti.

V. Augalų apsaugai galima naudoti ir kitas nepesticidines medžiagas, kurios neteršia gamtos ir nėra pavojingos žmogui.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1408 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rokas
  • Augalų ligos ir kenkėjai, jų kontrolės metodai ir būdai taikomi Ekologinės gamybos ūkiuose
    10 - 3 balsai (-ų)
Augalų ligos ir kenkėjai, jų kontrolės metodai ir būdai taikomi Ekologinės gamybos ūkiuose. (2017 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/augalu-ligos-ir-kenkejai-ju-kontroles-metodai-ir-budai-taikomi-ekologines-gamybos-ukiuose.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 23 d. 16:55
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!