Augustinas apie blogio kilmę


Aurelijus augustinas apie blogio kilme. Augustino mokymas. Augustinas apie laisvą valią. Aurelijus augustinas. Augustino gėrio ir blogio samprata. Gerio ir blogio dvikova. Augustino blogio kilme. Blogio kilmes zmogus. Blogis uz blogi. Aurelijus augustinas geris ir blogis.

Įvadas. Manicheizmas apie blogį. Blogio kilmė augustino rašiniuose. Išvados. Literatūros sąrašas.

Augustino mokymas, kad blogis yra gėrio trūkumas, panaikino gėrio ir blogio sampratos dualizmą ir parodė, kad blogis nėra visuotinis ir sutinkamas tik atskirose būties dalyse kaip jos trūkumas, o gėris yra proporcingas būties pilnatvei. Aiškindamas moralinio blogio kilmę, Augustinas parodė, kad jos priežastis yra žmogaus laisva valia. Dievas yra atsakingas už žmogaus laisvą valią kaip sukurtą gėrybę, kuriai padedant pasirenkamos dorybės. Kada laisva valia pasirenka nekintamą ir bendrąjį gėrį kaip aukščiausiąją dorybę, ji pati „įsišaknija nekintamame gėryje, ir bendrame, o ne jai priklausančiame, ...tada žmogus turi laimingą gyvenimą (Augustinas, Apie laisvąjį sprendimą, p.243). Kai laisvoji valia renkasi asmeninį gėrį, norėdama turėti sau galią, arba žemesnįjį gėrį dėl kūniškų malonumų, tai blogis yra ne tose gėrybėse, teigia Augustinas, bet laisvosios valios nusigręžime nuo nekintamojo gėrio ir atsigręžime į kintamąsias gėrybes, už ką yra „pelnytai baudžiama nelai-mingumu. (Augustinas, Apie laisvąjį sprendimą, p.245). Tad žmogus, turėdamas laisvą valią, tampa atsakingas už jos veiklą ir moralinį blogį.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1412 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marina
  • Augustinas apie blogio kilmę
    10 - 1 balsai (-ų)
Augustinas apie blogio kilmę. (2012 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/augustinas-apie-blogio-kilme.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 16:02
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo