Augustinas apie laiką ir amžinybę skaidrės


Filosofija. Kaunas. Augustinas apie laiką ir amžinybę. Trumpai apie A. Trumpai apie A. Augustiną. Aurelijus Augustinas (354-430) – vienas įtakingiausių katalikų bažnyčios teologų. Apie laiką. Dabarties pasaulyje laikas atrodo paprastas ir savaime suprantamas dalykas. Mes vis daugiau įgyjame žinių apie praeitį ir vis tiksliau pajėgiame prognozuoti ateitį. Koks amžinojo Dievo ir laike įkalintos kūrinijos santykis. Pasak Augustino. XI-oji Augustino „Išpažinimų" knyga pradedama malda ir troškuliu pažinti Dievą. Į šį klausimą. Mūsų ir Dievo. Kas buvo tada, kai laiko nebuvo - klausia mąstytojas? Laikui nepavaldi amžinybė. Ties šiais atsakymais Augustinas nesustoja. Augustinas teigia jog (. ) iš ateities atsiranda dabartis. Išvados. Nors Augustino laiko samprata, išdėstyta „Išpažinimuose". Literatūros sąrašas. Aurelijus Augustinas. Išpažinimai. Aidai, 2004 (psl. – 293) Filosofijos istorija. Fikcinis Šv. Augustino portretas (aut. Simone Martini, XIV a. Pr. Scuola di San Giorgio koplyčios paveikslų ciklas.

Trumpai apie A. Augustiną Apie laiką Augustinas apie laiką ir amžinybę Išvados Literatūros sąrašas.

Koks amžinojo Dievo ir laike įkalintos kūrinijos santykis? Kokia yra laiko tėkmė? Ar gali laikas būti matuojamas, o jei gali - tai kokiu būdu? Kur slypi praeitis ir dabartis? Į šiuos klausimus Augustinas ieško atsakymų XI-oje „Išpažinimų" knygoje, kuri netgi sekuliarių filosofų laikoma geriausiu filosofiniu Augustino kūriniu. .

Į šį klausimą pats Augustinas ir atsako: laikas prasideda su pasaulio sukūrimu ir yra vienas iš Dievo kūrinių: Argi buvo koks nors laikas, kuris nebūtų tavo sukurtas? Argi galėjo praeiti kas nors, ko niekada nebuvo? (...) O jeigu prieš sukuriant dangų ir žemę nebuvo jokio laiko, kam reikia klausti, ką tu tada darei? Nebuvo jokio „tada", kai nebuvo laiko. [1. XII. 15].

Mūsų ir Dievo laikas skiriasi. Dievas iškyla viršum laiko - Jis nėra apribotas laiku ir pavaldus laikui. Vien todėl, kad laikas - tai nuolatinis kitimas, o Dievas nesikeičia.

Ties šiais atsakymais Augustinas nesustoja. Toliau jis kelia esminį klausimą: „Kas yra laikas?", ir pripažįsta, kad nėra pajėgus žodžiais suformuluoti savo suvokimo, apreiškimo:  Jeigu niekas manęs neklausia, aš žinau, kas tai yra, bet jei norėčiau klausiančiam paaiškinti, - nežinau [1. XIV. 17].

Nors Augustino laiko samprata, išdėstyta „Išpažinimuose", turėjo didelę įtaką būsimų šimtmečių teologams ir filosofams ji labiau primena maldą, sielos šauksmą, troškulį sužinoti ir pažinti, o ne teoriją, kuria klausytojams pateikiami suformuluoti atsakymai.

  • MS PowerPoint 3157 KB
  • 2016 m.
  • Anglų
  • 30 puslapių (1398 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ruta
  • Augustinas apie laiką ir amžinybę skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Augustinas apie laiką ir amžinybę skaidrės. (2015 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/augustinas-apie-laika-ir-amzinybe-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 22:37
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo