Augustinas „išpažinimai“ vienuoliktos knygos analizė


Aurelijaus augustino „išpažinimai“ vienoliktos knygos analizė.

Aurelijus Augustinas - krikščioniškos filosofijos, kuri buvo vadinama patristika, žymiausias pirmtakas, viduramžių laikų filosofas. Tais laikais filosofijoje įvyko persilaužimas, pasikeitė jos kryptys ir idėjos. Todėl iš pradžių būtų tikslinga pristatyti Aurelijos Augustino laikų filosofijos esmines idėjas, kelią ir idėjinę aplinką, kuria žengė ir klojo Aurelijus Augustinas, nes tokiu būdu bus aiškesnė ir jo mąstysena, jo diskutuotinos idėjos, kurios vėliau bus nagrinėjamos.

Pirmiausia, viduramžiais buvo tik viena filosofija, visa kita buvo draudžiama, atmetama, kritikuojama. Tais laikais pagrindinė mokslo, filosofijos ir religijos paskirtis buvo įtvirtinti tikėjimą, išganyti sielą. Protas ir tikėjimas nebuvo absoliučiai ir griežtai supriešinami, bet tikėjimas buvo skelbiamas aukščiau už žinojimą. Vėliau tai paaiškės, nagrinėjant Aurelijaus Augustino „Išpažinimų“ ištrauką, kurioje mąstytojas lyg ir stengiasi atsakyti į amžinus pasaulinius žmones dominančius klausimus, be viso ko iki šiol diskutuotinus ir ginčijamus, neradusius vieno ir apibrėžto atsakymo, vienos tiesios, bet net gi ieškodamas protinėmis priemonėmis, filosofas nuolat ir pastoviai kreipiasi į Dievą, prašydamas jo palaikymo, jo apšvietimo, jo leidimo pažinti tiesą, be to nuolat jį šlovindamas.

  • Filosofija Analizė
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (3066 žodžiai)
  • Raimondas
  • Augustinas „išpažinimai“ vienuoliktos knygos analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Augustinas „išpažinimai“ vienuoliktos knygos analizė. (2013 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/augustinas-ispazinimai-vienuoliktos-knygos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:41
×