Auklėjimo idėjos Šatrijos Raganos apysakoje Sename dvare


Kuo panašios šeimos ir tautos idejos. Auklejimo idejos sename dvare. Sename dvare auklejimo idejos. Apysaka sename dvare auklejimo idejos. Satrijos ragana sename dvare auklejimo idejos. Auklejimo idejos apysakoje sename dvare. Sename dvare analize. Ar panašios šeimos ir tautos idėjos?. Satrijos ragana sename dvare. Kuo panasios tautos ir seimos idejos.

Auklėjimo idėjos Šatrijos Raganos apysakoje ,,Sename dvare‘‘.

Skaitant apysaką, išryškėja labai daug auklėjamųjų idėjų, kurios persipina su paprasčiausiomis gyvenimiškomis situacijomis, labai ryškūs šilti mamos ir vaikų, artimųjų, kaimo gyventojų santykiai, meilė gimtinei, savo tautai. Visam tam priešpastatomas godumas, sulenkėjimas, kito nesupratimas, neįvertinimas.

Mama labai paprastai, šiltai moko savo dukrelę Irusią švelnumo, gerumo: ,, Mamatė išpjovė ant vieno stuobrelio mano raidę ir tarė:

-Dabar čia bus tavo fotelis, Irusia, o kai čia sėdėsi, atmink mamatę, ir vien geros ir gražios mintys teateinie į tavo galvelę.‘‘ Vaiko atsakas į mamos švelnumą, vaiko supratimą - tai mergaitės su meile siuvinėjama dovanėlė mamai vardinių proga. Tai paprasta staltiesėlė spintelei prie mamos lovos, kad vakare, gesindama žvakę, o ryte, žiūrėdama į laikrodį, mama, pamatydama staltiesėlę, prisimintų Irusią. Net rožes mama su dukra prižiūri kartu, džiaugiasi jų grožiu.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (682 žodžiai)
  • Mokykla
  • Inesa
  • Auklėjimo idėjos Šatrijos Raganos apysakoje Sename dvare
    10 - 2 balsai (-ų)
Auklėjimo idėjos Šatrijos Raganos apysakoje Sename dvare. (2013 m. Rugsėjo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/auklejimo-idejos-satrijos-raganos-apysakoje-sename-dvare.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 09:07
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo