Auksas: fizikinės ir cheminės savybės, nauda


Auksas. Tikslas Kas yra auksas? Kokios yra aukso fizinės ir chemines savybes? Aukso savybės. Aukso fizikinės ir chemines savybes. Auksas turi ir gydomųjų savybių. Aukso gavyba senoveje. Įdomus faktai apie auksą. Beveik visas Žemėje esantis auksas atėjo iš meteoritų, bombardavusių planetą per 200 mln. Auksas yra labai. Nors auksas yra sunkus, tankus metalas, jis paprastai laikomas netoksišku. Alchemikai mano, kad jie gali keisti įprastas medžiagas, pvz. , Šviną, į auksą. Cheminis aukso simbolis, Au, kilęs iš lotyniško žodžio „Aurum“, kuris reiškia „šviečia aušra“. Aukso naudojimas. Literatūra.


Tikslas: Kas yra auksas? Kokios yra aukso fizinės ir chemines savybes?

Įprastomis salygomis auksas neoksiduojasi esant sąlyčiui su oru ar vandeniu taip pat nesikeičia veikiant su rūgštimi .Visų šių savybių dėka auksas visada išsaugo priminė spalva ir blizgesį taip pat viso aukso gaminiai yra ilgaamžiai.

Auksas yra vienas iš gražiausių sunkiųjų metalų planetoje.Auksas yra labai kalus ,ji lengva suploti ir iš jo pagaminti planus lakštus. Iš vieno gramo aukso galima padaryti siūlą, kurio ilgis būtų daugiau negu 3000 m .Grynas auksas yra minkstas metalas , tad ji galima subraizyti net ir su nagu.Juvelyrikoje auksas yra maišomas su kitais metalais ,kad būtų kietesnis.Sidabras ir varis padidina aukso kietumą..Auksas yra labai geras šilumos ir elektros laidininkas.

Auksas yra atsparus orui , daugelio rūgščių ir ir šarmo veikimui todėl auksas yra priskiriamas prie tauriųjų metalų.

Beveik visas Žemėje esantis auksas atėjo iš meteoritų, bombardavusių planetą per 200 mln.

Auksas yra labai lankstus. Vieną unciją aukso (apie 28 gramus) galima ištiesti į auksinį giją, esančią 5 mylių (8 km) ilgio. Aukso siūlai netgi gali būti naudojami kaip siuvinėjimo siūlai.

  • MS PowerPoint 3910 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (524 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aldas
  • Auksas: fizikinės ir cheminės savybės, nauda
    10 - 1 balsai (-ų)
Auksas: fizikinės ir cheminės savybės, nauda. (2019 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/auksas-fizikines-ir-chemines-savybes-nauda.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 28 d. 16:38
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo