Aukščiau už viską Tėvo turi būt valia


Rašinys apie valią. Rasinys zodziai tevui. Rasinys ,, tevas". Rasinys. tema valia. Gyvenimas po klevu monikos paveikslas. Liudas pasaukimo kryzkeleje. Romualdas granauskas gyvenimas po klevu rasinys. Aukščiau už viską ar aukščiau visko. Ar visad tėvo turi būt valia. Rasinys tevo ir dukters istorija.

Tėvas- tai aukščiausias kūrėjas, visko pradininkas. Kiekvieno žmogaus likimas yra dievo rankose. Dažnai būna, kad žmogus, atsidūręs kryžkelėje ir nebežinodamas, kaip elgtis, viską patiki dievo valiai. Tai ar žmogaus gyvenime aukščiau už viską tėvo turi būti valia?

.

Dažnai žmogaus norai yra bejėgiai prieš dievo valią. Asmenybė, siekianti įtikti artimiesiems, stengiasi paminti tai, kas jam artimiau širdies ir pamėgti tai, kam neturi pašaukimo. Tai iliustruoja vinco mykolaičio- putino kūrinys altorių šešėly . Pagrindinio veikėjo liudo vasario pašaukimas- būti poetu, tačiau veikėjas paklūsta tėvų norams ir įstoja į kunigų seminariją. Vasaris bando prisitaikyti prie to, kas jam svetima. Stengiasi užmiršti kūrybą ir kuo nuoširdžiau atlikti visas pareigas, kurias priklauso mokėti būsimam kunigui. Jo vidiniame pasaulyje vyksta konfliktas tarp norų ir pašaukimo, tačiau nugali pašaukimas. Vasaris romano pabaigoje paklauso savo širdies(o gal aukščiausiojo balso) ir palieka kunigų luomą. Taigi, asmenybė gali kiek nori kovoti prieš savo pašaukimą, tačiau dievo valia yra aukščiau žmogaus.

Sutvėrėjas savo valią atskleidžia žmogui per gamtos reiškinius. Asmenybė, ypač senosios kartos, žino ir supranta, kada dievas kviečia juos palikti žemiškąjį pasaulį ir išeiti anapilin. Šitą mintį puikiai pagrindžia Lietuvių autoriaus romualdo granausko apysaka gyvenimas po klevu . Pagrindinė kūrinio veikėja monika kairienė supranta iš pasikeitusios aplinkos, kad žemiškasis pasaulis jai svetimas. Ji ruošiasi savo mirčiai, nes suvokia, kad šis pasaulis jai nebepriklauso. Jos ėjimas į kapinaites- tai ėjimas į mirtį, į kurią šaukia ne tik jos žmogus, bet ir dievas. Tačiau ne visada žmogus suvokia savo gyvenimo pabaigą ir mirtis jam atrodo atsitiktinė.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (501 žodžiai)
  • Mokykla
  • Justas
  • Aukščiau už viską Tėvo turi būt valia
    10 - 2 balsai (-ų)
Aukščiau už viską Tėvo turi būt valia. (2011 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/auksciau-uz-viska-tevo-turi-but-valia.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 04:56
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo