Aukso rinka


Ekonomikos referatas.

Įvadas. Investavimas į žaliavas. Faktoriai įtakojantys žaliavų kainą. Rizika investuojant į žaliavas. Investavimas į auksą. Apžvalga dabartinės padėties. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Perteklinių lėšų turėtojai siekia padidinti turimų pinigų kiekį ir tam tikslui naudoja įvairias investavimo priemones. Rinkdamiesi, kur investuoti, investuotojai įvertina riziką ir investicinių priemonių pelningumą. Investicijos akcijų rinkose yra pačios rizikingiausios, tačiau ir pelningiausios, jeigu priimami teisingi investavimo sprendimai.

Taigi, pastaruosius du dešimtmečius žaliavinės naftos ir aukso kainos išvien augo ir dėl to jos atsidūrė dėmesio centre. Ši dėmesio banga prasidėjo nuo 2005 metų ir, atrodo, kad dėmesys ne ką atslūgo iki dabar. Tai rodo, jog ši tema yra aktuali kiekvienam.

Pingant naftai investuotojai atsigręžė į auksą. Nuo metų pradžios auksas brango, tačiau jei geopolitinės įtampos atslūgs, aukso kaina stabilizuosis, prognozuoja ekonomistas.

Aukso kainos kaita per 10 metų už Trojos uncija Aukso kainos kaita per 6 mėnesius už Trojos unciją

Naftos kainos kaita per 10 metų už barelį Naftos kainos kaita per 6 mėnesius už barelį

Grafikuose pavaizduota naftos kainų kitimai per 10 metų ir 6 mėnesius. Pirmoje diagramoje matome, kad 2008 metais pasiekė aukščiausią tašką, 2009 metais buvo didelis ir staigus naftos kainos kritimas, nuo 2009 metų iki 2015 nafta neženkliai augo ir krito. 2016 metais naftos kaina vėl krito. Antroje diagramoje matome, kad naftos kaina nuo rugsėjo iki vasario naftos kaina neženkliai augo ir krito, 2016 metų vasario mėnesį naftos kaina nukrito mažiausiai.

Žaliavų rinka yra viena pagrindinių finansų rinkos dalių, ji apima visą prekybą žaliavomis. Nepaisant didžiulės žaliavų įvairovės, šioje rinkoje dominuoja nafta, nuo kurios kainų priklauso ir daugelio kitų žaliavų vertė. Investicijos į žaliavas gali būti pelningos, tačiau su pelnu pasirodo ir didžiulė rizika. Žaliavų vertės svyravimai yra mažesni nei akcijų, tačiau tai nereiškia, kad investicijos į žaliavas negali būti nuostolingos.

Rinkoje auksas visada atrodė gera investicija, o jeigu dar sumažės investuotojų noras rizikuoti, galime rinkoje sulaukti aukso pabrangimo virš 10 procentų. Šiemet aukso kaina pasiekė geriausią rezultatą, nors auksas trejus metus iš eilės fiksavo neigiamą kainos pokytį.

Nagrinėjant naftos ir aukso kainų istorinius duomenis nustatyta, kad aukso kaina stipriai priklauso nuo naftos kainos. Remiantis šia priklausomybe galima teigti, kad aukso kainai įtakos turi ir naftos kainą lemiantys veiksniai. Krentanti naftos kaina įtakoja akcijų biržas, kurios prasti rodikliai priverčia investuotojus atsisukti į auksą ir investuoti į jį.

 • Ekonomika Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Dovilė
 • 11 puslapių (2518 žodžių)
 • Kolegija
 • Ekonomikos referatai
 • Microsoft Word 627 KB
 • Aukso rinka
  10 - 6 balsai (-ų)
Aukso rinka. (2016 m. Balandžio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/aukso-rinka.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 06:50