Aukštaičių genties pristatymas


Aukštaičių genties pristatymas. Geografinė padetis. Aukštaičių. Mitai ir legendos. Raganų kalnas Panevėžio apskrities Šeduvos valsčiuje yra garsus Raginėnų piliakalnis. Puntuko akmuo- gerbtinas senovės paminklas. Akmuo kaip nemaža. Garsiausi archeologine paminklai. Pilis Voruta. Tai vienintelė Mindaugo. Aukštaičių drabužiai gana. Apranga ir papuošalai. Papročiai ir tikėjimas. Aukštaičiai labai garbino. Verslai. Sielininkystė Medieną per visą žiemą veždavo prie ežerų ir kraudavo į „štabelius".

Akmuo kaip nemaža pirkelė. Jeigu jo vidus butu tuščias joje kaip trobelėje galėtu gyventi bent keli žmones. Virš žemės paviršiaus kyšanti akmens dalis apie 5 m aukščio, o ilgio dar daugiau. Puntukas dar vadinamas akmenų karaliumi. Žmonės Puntuką garbino nedels dydžio. Šis akmuo ir senovės lietuviu buvęs garbinamas. Kaip matyti iš kai kuriu pasakojimu ir padavimu čia būta senovės aukuro ar kokios alkvietės. Iš senovės laikų akmenyje likę iškalti ženklai – raktas ir pasaga.

Aukštaičiai labai garbino žirgus. Kauno srityje bubo rasta kapai kuriuose buvo palaidoti tik žirgai ir arkliai. Aukštaičiai vyrus laidodavo ploščiuose kapuose. Vyrus laidodavo su nesudeginta arklio galva, arba su arklio pasagomis ar balnu.

Uogavimas Uogaudavo daugiausia moterys ir vaikai. Per bulviakasį, šalnas rinkdavo spanguoles. Pakabintos pintinėse po sijomis ar tiesiog papiltos ant samanų jos išsilaikydavo iki pavasario.

  • Etnologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 583 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (664 žodžiai)
  • Manovardas
  • Aukštaičių genties pristatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Aukštaičių genties pristatymas. (2015 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/aukstaiciu-genties-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:45
×