Aukstoji Geodezija. Gps sutankinamojo tinklo projektas


Punktų parinkimo gps matavimams reikalavimai. Gps tinklas. Gps geodezijoje. Poligonometrijos punktai. Gps tinklo sutankinimas. Gps tinklo sutankinimo projektas. Gps geodezija. Geodezinio pagrindo kalendorinis grafikas. Aukstosios geodezijos. 3. gps sutankinamojo tinklo techniniai reikalavimai.

Kursinio projekto tikslas – suprojektuoti GPS sutankinimo tinklą. GPS sutankinimo tinklas buvo atliekamas Šiaulių rajone. Tinklas sutankinamas laikantis įstatymuose numatytų techninių reikalavimų .GPS tinklas sudaromas 5 imtuvais (ASHTECH M XII tipo). Sutankinamojo tinklo punktų skaičius - 80, iš jų 2 trianguliacijos punktai ir 5 poligonometrijos punktai. Atstumai tarp punktų 1 – 3 km. Sudarant geodezinį tinklą GPS metodu, buvo stengiamasi, kad iš kiekvieno punkto būtų tiesioginis matomumas bent į vieną gretimą tinklo punktą. Punktai įtvirtinti gruntiniais ženklais. Šiam darbui buvo pasirinktas statinis metodas - tai reiškia, kad vienu metu matuojama penkiais imtuvais. Du imtuvai lieka, o kiti trys juda. Šis metodas užtikrina matavimų tikslumą, t.y. vidutinę kvadratinę paklaidą ne didesnę nei 5 cm. Prietaisų judėjimo schema pateikta ant kalkinio popieriaus priede. Skirtingomis spalvomis bus nurodyta kiekvieno prietaiso judėjimo kelias. Prietaisus išvežioja automobiliai, kaip patogiau pagal situaciją. Matavimus atlieka 5 brigados (kiekvienoje brigadoje po 3). Atlikus matavimus buvo sudarytas preliminarus matavimų kalendorinis laiko grafikas. Sesijos trukmė 30 min. Pervažiavimams nuo vieno punkto iki kito skirta apie 30 min. Įvadas. Vietovės fizinės ir geografinės sąlygos. Esamas geodezinis pagrindas. Gps sutankinamojo (iii klaės) tinklo techniniai reikalavimai. Punktų parinkimo gps matavimams reikalavimai. Punktų įtvirtinimas vietovėje. Tinklo projektavimas ir suprojektuoto tinklo schema. Matomumo į gretimus tinklus nustatymas. Matuotojų brigados sudėtis, įranga, transportas. Matavimo organizavimas (schemos, prietaisų judėjimo grafikas). Matavimų planavimas ir metodika. Matavimų kalendorinis laiko grafikas išvados

Techniniai reikalavimai: atstumai tarp punktu 1-3 km. Tinklas turi tolygiai dengti visą teritoriją. Iš kiekvieno punkto turi būti tiesioginis matomumas bent į vieną gretimą tinklo punktą. Punktai įtvirtinami gruntiniai ženklais. Punkto padėties vidutinė kvadratinė klaida ne didesnė kaip cm. Tinklas sudaromas gps imtuvais. Tinklą matuojant turi būti n Gps sutankinimo tinklas buvo atliekamas šiaulių rajone. Tinklas sutankinamas laikantis įstatymuose numatytų techninių reikalavimų. Gps tinklas sudaromas imtuvais (ashtech m xii tipo). Sutankinamojo tinklo punktų skaičius - 80, iš jų trianguliacijos punktai ir poligonometrijos punktai. Atstumai tarp punktų – km.

Sudarant geodezinį tinklą gps metodu, buvo stengiamasi, kad iš kiekvieno punkto būtų tiesioginis matomumas bent į vieną gretimą tinklo punktą. Du imtuvai lieka, o kiti trys juda. Šis metodas užtikrina matavimų tikslumą, Vidutinę kvadratinę paklaidą ne didesnę nei cm. Matavimus atlieka brigados (kiekvienoje brigadoje po 3). Sesijos trukmė 30 min. Pervažiaviši vietovė yra vidurio šiaurinėje Lietuvos teprojektuojamoje teritorijoje reljiefas lengvai kalnuotas. Didžiausia altitudė 95,2 m eteritorijos šiaurėje eina geležinkelis, keletas vietinės reikšmės kelių. Mažesni keliai pasiskirstęs maždaug vienodai esamame plote yra geodezinių punktų, iš jų trianguliacijos punktai ir poligonometrijos. Jais ir naudojausi projektuojant gps sutankinimo tinklą. Trianguliacijos punktai yra naudojami kaip pastovūs gps punktai, kurių koordinatės yra žinomos. Trianguliacijos punktai išdėstyti vienodai visoje teritorijoje: po punktai apačioje ir per vidurį. Jie įrengti aukštesnėse vietose (ant kalvų). Privažiavimas prie punktų yra geras. Poligonometrijos punktai pasiskirstę daugmaž vienodai po visą teritoeiją. Dauguma iš jų įrengti prie didesnių kelių todėl pri. Gps ženklų vietos parenkamos taip, kad iš vieno gps ženklo būtų matomas nors vienas geodezinis ženklas ar koordinuotas orientyras.

Minimalus atstumas tarp gretimų gps ženklų - 0,5 km, maksimalus - 2,0 km. Miškingose ir užstatytose vietovėse, kur ribotas matomumas, minimalus atstumas tarp gretimų gps ženklų - 0,3 km.

Koordinuojant ženklus gps imtuvais, stebėjimo trukmė 20-40 min su 15 s duomenų užrašymo intervalu.

Priklausomai nuo stebėjimo sąlygų, palydovų išdėstymo, stebėjimo laikas gali būti prailgintas iki val.

Kiekvienas gps tinklo ženklas turi būti susiejamas ne mažiau kaip su dviem aukštesnės klasės gps ženkl.

  • Microsoft Word 139 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (2581 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justas
  • Aukstoji Geodezija. Gps sutankinamojo tinklo projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aukstoji Geodezija. Gps sutankinamojo tinklo projektas. (2010 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/aukstoji-geodezija-gps-sutankinamojo-tinklo-projektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 17:01
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo