Aukštos įtampos konspektas


Dalinių išlydžių kontrolė izoliacijoje. Bandymai paaukštinta bandomąja įtampa. Aukštos įtampos bandymo įrenginiai. Impulsinių įtampų generatoriai. Aukštosios įtampos matavimas. Elektrostatinis voltmetras.

Dalinių išlydžių procesas priklauso nuo įtampos dydžio, aplinkos ir įrenginio darbo temperatūros bei kitų atsitiktinių parametrų. Analizuojant dalinius išlydžius, nustatyti galimus efektus gana sudėtinga, kadangi dalinių išlydžių procesas, neesant akivaizdaus defekto, yra nestabilus. Be to, dalinio išlydžio procesams turi įtakos įvairarūs elektriniai trikdžiai, vainikinis išlydys, komutavimas matavimo metu ir panašiai.

Krūvio neutralizacija dalinio išlydžio metu sukelia įtampos šuolį bandomojo objekto įėjimo gnybtuose. Įtampos šuolis įvyksta per 0,1-0,01mikrosekundės ir yra proporcingas dalinio išlydžio krūviui.

Matavimo įrenginys yra sudarytas iš aukštosios įtampos transformatoriaus bandomojo objekto Cx, ryšio kondensatoriaus Co, matavimo šunto Z, žemo dažnio užtvėrimo filtro, stiprintuvo, impulsų skaitiklio ir oscilografo.

Pavienio dalinio išlydžio pagrindiniu parametru yra laikomas tariamasis krūvis q=Δu*Cx; o daugiakartinio dalinio išlydžio intensyvumas nusakomas vidutine dalinių išlydžių srove I=nf*q, čia nf – impulsų skaičius per 1s.

Bandymais yra nsutatyta, kad kai q=10-16-10-14C, vyksta santykinai ilgas izoliacijos senėjimas, o kai q=10-9-10-6C izoliacija suirsta per labai trmpą laiką ir tokie išlydžiai neleistini netgi bandymo metu. Bandant įrenginių izoliaciją bandomąja įtampa rekomenduojama, kad didžiausias dalinių išlydžių lygis būtų ne didesnis kaip 3000pC. Daliniai išlydžiai dielektriko viduje sukelia tam tikrus vaizdus.

Teigiamų ir neigiamų įtampos pusperiodžiais gaunamos panašios amplitudės. Kai kada jos gali skirtis iki 3 kartų. Daliniai išlydžiai gali atsirasti ne tik vidinėje izoliacijos struktūroje, bet ir sąlytyje su metaliniais elementais bei izolaicijos paviršiuje. Tokių išlydžių pusperiodžių vaizdai bus asimetriniai. Gali būti taip, kad didelės amplitudės išlydžiai vieną pusperiodį bus reti, o mažos amplitudės labai dažni. Amplitudžių skirtumas gali siekti 3-10kartų.

  • Elektrotechnika Konspektas
  • Microsoft Word 87 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1454 žodžiai)
  • Mantas
  • Aukštos įtampos konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Aukštos įtampos konspektas. (2015 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/aukstos-itampos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 19:37
×