Aukštosios technologijos: būti ar nebūti?


Aukštųjų technologijų pažanga. Skaidres aukstosios technologijos.

Aukštosios technologijos: būti ar nebūti? Pastaruoju metu ypač daug buvo sulaužyta iečių dėl žinių ekonomikos. Galų gale diskusija virto dokumentu. Pasirašytas „nacionalinis susitarimas siekiant ekonominės ir socialinės pažangos“.

Pastaruoju metu ypač daug buvo sulaužyta iečių dėl žinių ekonomikos. Galų gale diskusija virto dokumentu. Pasirašytas „Nacionalinis susitarimas siekiant ekonominės ir socialinės pažangos“. Aukštųjų technologijų plėtros prioritetais pripažintos tokios sritys, kuriose Lietuvoje vykdytų mokslinių tyrimų pagrindu sukurtos pasaulio rinkose sugebančios konkuruoti įmonės, arba jau yra įmonių, kurių technologijų plėtrai reikia mokslo indėlio. Išvardytos tokios sritys: biotechnologijos ir farmacija, informacinės, telekomunikacinės ir lazerinės technologijos bei elektronika ir mechatronika. Skamba įtikinamai, o kas toliau? Mokslininkai puikiai žino, koks originalios idėjos kelias. Geriausias kelias, kai turi pinigų ir nedelsdamas ją įgyvendini. Blogesnis kelias, kai užpatentuoji ir lauki, gal kas nupirks. Blogiausias kelias, kai idėją įgyvendina kas nors kitas, kuris turi pinigų. O blogiausias, kai išaiškėja, kad visi tai jau seniai žino ir seniai daro. Panašiai yra ir su žinių ekonomika. Gal dabar nevertėtų diskutuoti dėl šio reikalo. Nacionalinis susitarimas gavosi nelengvai. Čia ypač gerai padirbėjo Žinių ekonomikos forumas, mokslui artimi politikai, stambieji pramonininkai ir vienas kitas mokslininkas. Sveikiname!

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (758 žodžiai)
  • Kamilė
  • Aukštosios technologijos: būti ar nebūti?
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aukštosios technologijos: būti ar nebūti?. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/aukstos-technologijos-buti-ar-nebuti.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 10:02
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo