Aukštųjų Šimonių likimas analizė


Aukstuju simoniu likimas aprasymas. Aukštųjų šimonių likimas trumpai. J.simonaityte aukštuju šimoniulikimas. Aukstuju simoniu likimas etmonas paveikslas. Aukstuju simoniu likimas pagrindine mintis. Aukštujų šimonių likimas vertybes motinai. Aukstuju simoniu likimas santrauka. Bokstas aukstuju simoniu likimas. Aukstuju simoniu gimines medis. Simoniu likimas aprasymas.

Aukštųjų Šimonių likimas pilna kūrinio analizė.

Ieva Simonaitytė. Aukštujų Šimonių likimas.

Knygos aprašymas. Mano nuomonė apie knygą. Vieta ir laikas. Aforizmai. Nežinomi žodžiai. Apie autorių. Problemos. Pasakojimo atomazga. Pagrindiniai veikėjai - visų veikėjų analizė.


Knygos veiksmas prasideda Aukštujų kaimo aprašymu. Šiais laikais čia viskas yra stipriai pasikeitę – nepalyginsi su tuo laikotarpiu, kai čia gyveno mūsų seneliai ir proseneliai. Bažnyčioje nebegalima sutikti senų veidų, nes visi yra pasikeitę, pastatyta mokykla, nutiestas vieškelis mašinoms važiuoti, todėl užterštas ir oras. Anksčiau didžiausias svečias šiame užkampyje buvo kunigaikštienė Oginskienė, kurios niekas nebuvo matęs, tačiau apie ją sklandė įvairios legenos, tiksliau, apie jos išvaizdą. Tačiau viskas pasikeitė, pasikeitė ir vietos, kur užaugo Aukštujų Šimoniai.

Prasideda pasakojimas apie Šimonių šeimą. Jie gyveno prie Įsros pakrantėje buvusios pilies, kurią dabar primena tik bokštas – visas suiręs, pakrypęs, tačiau, rodos, vis dar ginantis savo kraštą. Čia gyvena laisvųjų lietuvių šeima – Šimonys. Dabar, kai nebereikia ginti savo šalies, pagrindinis jų rūpestis yra užauginti dorus vaikus. Jiems kasdien yra pasakojamos vis tos pačios istorijos. Viena iš jų yra apie iš vieno kamieno augusius du ąžuolus. Po vienu iš jų stovėjo vokietis per stiprią audrą. Žaibas trenkė į tą ąžuolą, jis sudegė, o vokietis virto angliuku. Taip pat senasis Šimonis mėgdavo pasakoti apie Lietuvos kunigaikštį ir kiekvienas vaikas jį įsivaizduodavo vis kitaip. Dar viena bėda kankino Šimonių šeimą – aplinkui negyveno jokių kilmingų lietuvių, už kurių galėtų išleisti savo vaikus.

Tačiau jis nežinojo, kad jo brolis Lukošius buvo įsižiūrėjęs Goldstromo seserį ir išvažiavo jai pirštis. Vos pastarasis pamatė Šimonių piršlius, išėjo į kiemą ir su botagu trenkė Lukošiui per veidą, sakydamas, kad už visą šitą turi būti dėkingas savo broliui. Lukošius jautėsi baisiai įžeistas, tačiau nedrįso nė vieno brolio kaltinti, nes net neįsivaizdavo, kuris iš jų sugebėtų pasipriešinti vokiečiui.

  • Microsoft Word 130 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (6930 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Viktorija
  • Aukštųjų Šimonių likimas analizė
    9.9 - 10 balsai (-ų)
Aukštųjų Šimonių likimas analizė. (2017 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/aukstuju-simoniu-likimas-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 19:04
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo