Aukštuminių, daugiafunkcinių pastatų; dangoraižių architektūra


Dangoraiziu architektura lietuvoje. Dubajus architektūros skaidrės. Dangoraižių konstrukciniai brėžiniai. Aukstuminiu darbų proceso aprašymas. Aukštuminiu statiniu aukštis. Aukstumine statyba geodezija. Didziausias cikagos pastatas. Dangoraiziu analize. Ateities dangoraiziai. Dangoraiziai lietuvoje.

Aukštuminių, daugiafunkcinių pastatų; dangoraižių architektūra. Turinys. Aukštuminių daugiafunkcinių pastatų apibrėžimas, įvadas. Aukštų daugiafunkcinių pastatų istorinė raida pasaulyje ir Lietuvoje. Konstrukciniai sprendimai. Struktūra. Medžiagos. Pagrindinės funkcijos ir išplanavimai. Padėtis miesto užsatyme. Saugumas. Tendencijos. Išvados. Naudota literatūra.

Aukštuminis pastatas – aukštas statinys ar struktūra. Dažniausiai, turintis vieną pagrindinę ar kelias funkcijas, pvz. Daugiaaukštis gyvenamasis pastatas ar administracinis ofisų pastatas.

Tokio aukšto statimo statinių atsiradimą įtakojo lifto išradimas. Dažniausiai aukštuminiu pastatu yra laikomi 23 – 150 metrų aukščio statiniai. Jų vidutinis aukšto aukštis yra metrai, pvz. 24 metrų aukščio pastatas apytiksliai talpintų aukštus.

Nors tikslus apibrėžimas neegzituoja, daugelis valstybių organų aukštuminius pastatus skirto pagal savo nustatytus standartus. Pvz.

International conference on fire safety in high-rise buildings teigia, jog aukštuminių laikomas statinys, kurio aukštis jau sudaro sunkumų žmonių evakuacijai nesinaudojant liftais tik laiptais.

Oxford english dictionary teigia, jog aukštuminis pastatas, tai statinys turintis daug aukštų, Virš 5-6daugelis inžinierių, inspektorių, architektų ir panašių profesijų žmonės, aukštuminį pastatą traktuoja, kaip didesnį nei 23 metrų statinį.

Pastatai aukštesni nei 150 metrai yra klasifikuojami kaip dangoraižiai. Nors tai ir netvirtas apibrėžimas, tačiau pastatai turintys nuo 25 – 30 aukštų skiriami kaip vidutinio dydžio dangoraižiai.

Vis dėl to, praktiškai dažniausiai dangoraižio apibrežimas naudojamas, atsižvelgiant į visą miesto panorama, horizonto liniją. Priklausomai nuo viso miesto statinių ir kitų striktūrų, netgi 80 metrų pastatas gali būti lokaliai vadinamas dangoraižiu.

Pagal kilmę, dangoraižis buvo jūrinis terminas, naudojamas laivo aukščiausiam stiebui ar burei vadinti.

Dangoraižiai siekiantys didesni nei 300 metrų aukštį yra vadinami super aukštais dangoraižiais (supertall – angl. ) aukščiausi pasaulio dangoraižiai yra jav ir rytų azijos valstybėse. Ateityje numatoma įtraukti ir dubajų, žinant, kad šiuo metu šiame arabų emiratų mieste yra statomas pats didžiausias pasaulyje pastatas, sieksiantis 808 metterminas dangoraižis pirmiasia buvo pavartotas velyvajame xix amžiuje, kai žmonės buvo sužavėti aukštais pastatais tuo metu statomais čikagoje ir niujorke. Tikslus struktūrinis apibrėžimas vėliau buvo išvystytas architektūros istorikų. Pagrindas buvo 1880 metais pradėti statyti daugiaaukščių pastatai, struktūros ir kontrukciniai sprendimai ir naujų technologijų pasiekimų panaudojimas.

Atradimų chronologija: 1853: saugus liftas (otis);1855: besemerio plieno procesas; 1868: rašomoji mašinėlė; 1876: mimegrafas; 1876: telefonas; 1879: elektra; 1880: plienas atpinga; 1885: dangoraižis.

  • Microsoft Word 987 KB
  • 2010 m.
  • 20 puslapių (2652 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aukštuminių, daugiafunkcinių pastatų; dangoraižių architektūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Aukštuminių, daugiafunkcinių pastatų; dangoraižių architektūra. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/aukstuminiu-daugiafunkciniu-pastatu-dangoraiziu-architektura.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 05:46
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo