Aurelijus Augustinas apie blogio kilmę


Aurelijus augustinas apie blogio kilmę. Gėrio ir blogio santykis.


Visais laikais Žmonės sprendė koks gyvenimo būdas geras, o koks – ne. Bėgant amžiams kūrėsi naujos religijos, kuriomis žmonės aiškino teisingo gyvenimo kryptį, visavertį gyvenimą. Garsus viduramžių filosofas Aurelijus Augustas, taip pat stengėsi atrasti tikrąjį žmogaus kelią, daug mąstė apie tai, kaip žmogus turėtų gyventi. Apie blogio ir gėrio sampratą, Aurelijus Augustinas rašė daugelyje savo veikalų. Filosofas daug laiko skyrė, siekiant suprasti blogį, kodėl jis atsiranda bei kaip jis pasireiškia. Kelias į supratimą, gali būti prilyginamas visam filosofo gyvenimui. Gimęs pagonio, ir krikščionės šeimoje, Aurelijus Augustinas, vėliau tampa vyskupu, buvo auklėtas motinos- krikščioniškai. Gyvenimo pradžioje priešinosi mamos mokymui, atsigręžė į manicheizmą, kuris padarė daug įtakos jaunajam filosofui, tačiau pilnai neatsakė į visus klausimus. Todėl, šia religija, Aurelijus Augustinas neapsiribojo, kad sugebėtų sudaryti kuo tikslesnį blogio paveikslą, filosofas perėjo ir prie kitų filosofijos krypčių, galiausiai apsikrikštijo, net buvo paskelbtas šventuoju.

Aurelijų Augustiną glumina tai, kad Dievas, būdamas aukščiausiu gėriu, sukuria ir blogį. Būtent tai mėgindamas išspręsti, filosofas griebiasi įvairiu filosofijos krypčių..

Aurelijus Augustinas blogio kilme susidomėjo dar būdamas jaunas. Jį kamavo labai paradoksalus klausimas- kodėl Dievas (aukščiausiasis gėris) sukūręs visa tai kas gražu, teisinga, leidžia blogiui atsirasti. Kad atsakytu į šiuos klausimus Aurelijus Augustinas pasitelkia manicheistinį mokymą.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1203 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilhelmas
  • Aurelijus Augustinas apie blogio kilmę
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aurelijus Augustinas apie blogio kilmę. (2017 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/aurelijus-augustinas-apie-blogio-kilme.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 02:37
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo