Aurelijus Augustinas 2


Aurelijus Augustinas. Aurelijus Augustinas (Augustinus) gimė Tagastėje (šiaurės Afrika). Tėvas buvo pagonis, motina — krikščionė. Mokėsi Tagastėįe, Kartaginoje, Romoje ir Milane. Gilinosi į Cicerono, Platono bei neoplatonikų filosofiją. Suartėjo su manichėįų religiniu sąjūdžiu. Išpažinimai vienuoliktoji knyga. Apie dievo valstybę. Aštuntoji knyga. Devynioliktoji knyga.

Aurelijus augustinas (augustinus) gimė tagastėje (šiaurės afrika). Mokėsi ta-gastėįe, kartaginoje, romoje ir milane. Suartėjo su manichėįų re­liginiu sąjūdžiu. Vėliau romoje ir milane dėstė retoriką. Pa­veiktas milano vyskupo ambraziejaus pamokslų, 387 m. Apsi­krikštijo ir, grįžęs į afriką, ėmė skelbti krikščionybės idėjas, kovojo prieš įvairias erezijas. Nuo 395 m. Iki mirties buvo hi-pono (afrika) vyskupas.

Iš augustino raštų, sukurtų iki jo apsikrikštijimo, paminėti­ni dialogai prieš akademikus ( contra akademicos ), trakta­tai apie laimingą gyvenimą ( de beata vita ), apie tvarką ( de ordine ), monologai ( soliloguia ) ir kt. Apsikrikš­tijęs parašė traktatus apie sielos nemirtingumą ( de immor-talitate animae ), apie teisingą religiją (,,de vera religione ) ir kt. Reikšmingiausiuscivitate dei , 413—426 m. ), autobiografinio pobūdžio 13 knygų darbas išpažinimai ( confessiones , 397—400 m. ), traktatas apie trejybę ( de trinitate , 400—410 m. ) ir kt.

Chrestomatijoje spausdinami išpažinimų vienuoliktosios knygos paskutinieji skyriai, kuriuose pateikiama filosofinių ap­m. Argi nėra pasenę tie, kurie mums sako: ,,ką veikė die­vas, prieš sukurdamas dangų ir žemę? Juk, jei niekuo nebuvo užsiėmęs ir nieko neveikė, tai kodėl jis nepasiliko ir toliau toks pat, nieko neveikdamas? O jeigu dievuje atsirado koks nors naujas judėjimas ir naujas noras kurti dalykus, kurių anksčiau nebuvo kūręs, tai kaip pasireiškia tikrasis jo amži­numas, kai atsiranda valia, kurios anksčiau neturėjo. Juk die­vo valia nėra kūrinys; ji yra ankstesnė už kūrinį, ir niekas nebūtų sukurta, jei anksčiau nebūtų buvę kūrėjo valios. Taigi dievo valia priklauso pačiai dieviškajai substancijai. O jei dieviškojoje esmėje atsirado kažkas, ko anksčiau nebuvo, tai ta substancija be pagrindo vadinama amžina. Jei dievo valia kurti. Kas šitaip kalba, tas tavęs dar nesupranta, o dieviškoji išmintie, proto šviesybe! Tas dar nesupranta, kaip atsiranda tai, kas per tave ir tavyje atsiranda, o mėgina suvokti amži­nus dalykus.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (9209 žodžiai)
  • Universitetas
  • Patricijus
  • Aurelijus Augustinas 2
    10 - 3 balsai (-ų)
Aurelijus Augustinas 2. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/aurelijus-augustinas2.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 08:32
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo