Aušinimo sistema (3)


Įvadas. Aušinimo sistemos paskirtis. Aušinimo sistemos dalys. Aušinimo sistemų skirstymas. Naudojami aušinimo skysčiai. Išvados. Literatūra.


Uždarą priverstinę skysčio aušinimo sistemą sudaro skirstymo kanalas, bloko ir cilindrų galvučių aušinimo ertmės ir radiatorius, vandens siurblys, termostatas, ventiliatorius, jungiamieji vamzdžiai ir šiluminio režimo reguliavimo ir temperatūros kontrolės prietaisai. Sistema pripilama vandens pro atvamzdį, įlituotą į radiatoriaus viršutinį bakelį ir uždaromą dangteliu. Vandeniui iš sistemos išleisti apatiniame radiatoriaus bakelyje ir variklio bloke iš dešinės pusės įtaisyti čiaupai. Skystis cirkuliuoti verčia išcentrinis vandens siurblys. Jis pumpuoja vandenį į skirstymo kanalą. Iš jo vanduo pro angas patenka į aušinimo ertmes ir aušina viršutines cilindru įvorių dalis. Vanduo iš bloko pro kanalų angas patenka į cilindrų galvutę ant vožtuvų lizdų pertvarų ir pertvarų ir purkštuvų įvorių ir jas aušina. Dalis vandens atvamzdžiu teka į paleidimo variklio aušinimo ertmę, iš jos atvamzdžiu ir vandens tekėjimo vamzdžiu ų termostato korpusą. Priklauso nuo to, kiek įšilęs variklis, iš vanduo patenka arba į radiatorių, arba į vandens siurblį.Radiatoriaus priekyje įtaisyta užuolaidėlė, valdoma smagratuko iš traktoriaus kabinos. Sukant smagratuką, traukiamas linelis, ir užuolaidėlė nusivynioja nuo veleno, pridengdama radiatorių. Tuomet variklis greičiau šyla. lyneli atleidus, spyruoklė veikiama užuolaidėlė vėl susivynioja ant veleno. Kai kurių variklių vandens siurblys ir ventiliatorius įrengti skirtingose vietose. Vandens siurblys primontuotas cilindrų bloko gale iš kairės pusės. Šių variklių ventiliatorių suka per hidrodinaminę mova diržinė pavara nuo alkūninio veleno skriemulio, o vandens siurblį skirstymo krumpliaračiai. Tačiau daugumos variklių vandens siurblys įtaisytas priekinėje bloko dalyje: jį suka diržinė pavara. Šiuose varikliuose papildomai įmontuoti aušinimo skysčio lietimosi bakeliai, kuriuose kondensuojasi garai ir pašalinamas oras. Traktoriuose ir automobiliuose su pneumatinėmis stabdžių sistemose varikio aušinimo sistema aušina dar ir kompresorių.

aplinką. Jį sudaro viršutinis ir apatinis bakeliai, atraminėmis plokštelėmis sujingti su šerdimi.

  • Microsoft Word 164 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1697 žodžiai)
  • Universitetas
  • Martynas
  • Aušinimo sistema (3)
    10 - 7 balsai (-ų)
Aušinimo sistema (3). (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/ausinimo-sistema-3.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:28
×