Ausis biologijos projektas


Ausis. Kas tai yra garsas? Kaip mes jį girdime? Garsas- tai oru sklindančios mechaninės bangos (virpesiai). Ausies išorė. Ausis – gležnas organas. Didesnė jo dalis paslėpta kaukolėje. Ausies sandara ir funkcijos. Žmogaus klausos organas susideda iš išorinės. Natūrali ausų apsauga. Klausomosios landos odoje yra specialių liaukų. Ausies užgulimas. Lėktuve,greitaeigiame lifte ar keltuve kartais užgula ausis. Kaip girdime? Garso bangos virpina elastingą būgnelį. Kaip mes girdime savo balsą? Kalbėdami virpiname orą,tačiau dalis garsų vidinę ausį pasiekia ne pro klausomąją landą. Pusiausvyros jutimas. Ausis – ne.


Kas tai yra garsas? Kaip mes jį girdime?

Garsas- tai oru sklindančios mechaninės bangos (virpesiai). Jas galime išgirsti, nes ausyse turime mechanoreceptorių. Klausa žmogui ne ką mažiau svarbi už regą. Ji padeda iš aplinkos gauti įvairios informacijos.

Ausis – gležnas organas. Didesnė jo dalis paslėpta kaukolėje. Išorėje styro tik du ausų kaušeliai, kuriuos daugelis žmonių neteisingai vadina ausimis. Kaušelis yra piltuvo pavidalo,sudarytas iš oda aptrauktos kremzlės. Jo paskirtis- gaudyti ir nukreipti garso bangas į klausomąją landą. Tai kelių centimetrų ilgio vamzdelis, kuriuo galą aklinai dengia plona membrana – būgnelis.

Žmogaus klausos organas susideda iš išorinės, vidurinės ir vidinės ausies. Išorinė ausies dalis gaudo mechaninius virpesius,vidurinė juos perduoda. Išorinę ausies dalį nuo vidurinės skiria būgnelis. Vidinė ausis yra kauliniame labirinte. Ji pripildyta skysčio. Šioje ausies dalyje mechaniniai virpesiai paverčiami nerviniais impulsais.

Klausomosios landos odoje yra specialių liaukų,kurios išskiria vadinamosios Ausų sieros.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1400 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (438 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Domantas
  • Ausis biologijos projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Ausis biologijos projektas . (2017 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ausis-biologijos-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:50
×