Australija skaidrės


Skaidres apie australija. Australijos gamtiniai ištekliai. Australijos vidaus vandenys. Skaidres australija. Australijos gyventojai ir ūkis. Skaidriu pristatymas. Skaidres sidneju. Australijos gyventojai ir ukis skaidres. Www. skaidres apie australija. Australijos gyventojai- skaidres.

Australijos geografinis pažinimas. Aborigenai. Herbas australijos doleriai. Teritorija ir geografinė padėtis. Didysis barjerinis rifas. Australijos geologinė sąranga ir paviršius. Kosčiuškos kalnas. Australijos klimatas ir vidaus vandenys. Darlingo upė. Australijos organinis pasaulis. Australijos gyventojai. Australijos gamtos ištekliai ir ūkio ypatumai.

Pirmieji gyventojai, įsikūrę australijoje, buvo aborigenų gentys, į šį žemyną patekusios iš pietryčių azijos maždaug prieš 40 tūkst. Metų. Europą pirmosios žinios apie šį žemyną pasiekė tik xvii a. Pradžioje. Iki tol žemynas,kurio ieškojo daugelis jūrininkų, buvo įvardijamas kaip mistinė terra australis – pietų žemė.

1770m. Australijos pakrantes tyrinėjo dž. Kukas, kuris atrastas žemes pavadino pietų velsu ir paskelbė anglijos karūnos valda. Tačiau intensyvi žemyno kolonizacija prasidėjo tik 1788m. , kai į būsimą sidnėjaus uostą atvyko didžiosios britanijos laivai, pilni kalinių ir tremtinių. Iki 1840m. Tai buvo didžiosios britanijos “kalėjimas”, bet buvo ir laisvųjų piliečių gyvenviečių,o 1830m. Buvo kolonizuotas visas žemynas. 1850m. Australijos kolonijos įgyjo autonomines teises, o 1901m. Paskelbė nepriklausomą australijos sandraugos valstybę.

Dabartinė australija- konstitucinė monarchija, iki šiol priklausanti britanijos tautų sandraugai. Ši viena didžiausių pasaulio valstybių užima visą, tiesa, mažiausią, mūsų planetos žemyną. Ją sudaro šešios valstijos ir dvi federalinės teritorijos. Be to, šiai valstybei priklauso nemažai salų ramiajame ir indijos vandenyne.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2899 KB
  • 2012 m.
  • 29 puslapiai
  • Greta
  • Australija skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Australija skaidrės. (2012 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/australija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:00
×