Australija


Australija referatas. Australijos administracinis suskirstymas. Kelyje terra australija. Australijos žemynas. Australijoje saulė teka iš rytų į vakarus. Referatas australijos politin4 sistema. Australiski muzikos instrumentai. Skaidres australija. Australiškas bumerangas. Kuo pasizymi australija.

Australija - aukštyn kojom. Istorija. Politinė sistema. Administracinis suskirstymas. Australijos geografija. Klimatas. Vandens telkiniai. Miestai. Biologija. Demografija. Reikia šiek tiek kilstelėti gaublį, kad pamatytum tarytum kabantį žemyną - australiją. Apie tai, kad šis žemynas yra kitoks, nuolat primena ir patys australai, kurių ne vienas teiraujasi, iš kurios pusės teka saulė - kaip įprasta iš rytų ar, kaip ne vienam atrodo, iš vakarų. Nieko jau nestebina, kad automobilių vairai įtaisyti dešinėje, o važiuoti reikia kairiąja kelio puse, kad gėlės vazonėliuose auga ne į viršų, o į apačią, kad po langais skraido kalbančios papūgos, o mėgstamiausios vietos gyventojų atostogos - ieškoti aukso.

Reikia šiek tiek kilstelėti gaublį, kad pamatytum tarytum kabantį žemyną - australiją.

     kiekvienas australijos gyventojas, išgirdęs pasveikinimą ozi, ozi, ozi (mat taip vadinami australai), mielai atsako oi, oi, oi . Tuo teko įsitikinti per parolimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, kai bilietų neturintys vietos gyventojai delegacijas sveikino išsirikiavę palei stadiono tvorą.

     šiuo metu į australiją, kurioje daugiausia gyvena anglų, tiesiog plūsta kinai bei japonai. Kinai atidarinėja krautuvėles, restoranus, dirba aptarnavimo sferose, o japonai į šią šalį vyksta dažniausiai tik. Susituokti, nes čia pigiau. Australai skiriasi iš kitų, nes atostogas dažniausiai leidžia ne keliaudami po kitas šalis, o tyrinėdami savąjį kraštą ir ieškodami aukso. Jei turistai ieško unikalių australiškų lauktuvių, jiems dažniausia siūloma pirkti opalų. Mat australija yra didžiausia pasaulyje baltųjų bei retų juodųjų opalų gamintoja, be to, čia parduodami ir jūros perlai. Dideliu populiarumu pasižymi australijos aborigenų meno kūriniai - tapyti padėklai, bumerangai, pučiamieji muzikos instrumentai ir, be abejo, australiškas vynas.

     australijoje gyvena 19 mln. Gyventojų, kuriems suteikta galimybė džiaugtis 342 saulėtomis dienomis per metus. Xi parolimpinių žaidynių sostinėje sidnėjuje galėtų apsigyventi visi Lietuvos žmonės (gyvena mln. Gyventojų). Sidnėjuje gausu kavinių ir restoranų, tačiau, pavyzdžiui, silkės galima suvalgyti tik vokiškuose baruose ar pas Lietuvius. Beje, kad ir koks būtų patiekalas, australai prieš valgydami apibarsto jį druska bei prieskoniais. Australijoje gyvenantys Lietuviai juokdamiesi pasakojo niekaip negalėję įtikinti vietos gyventojų, kad ant silkės patiekalų druskos jau nedera barstyti.

Australija vadinamas mažiausias pasaulio žemynas ir jį užimanti valstybė australijos sandrauga.

Australijos sandrauga yra šešta pagal dydį (geografiškai) pasaulio šalis, vienintelė užimanti visą žemyną. Pietryčiuose yra naujoji zelandija, šiaurėje - papua naujoji gvinėja ir rytų timoras. australijos pavadinimas kilęs iš lotynų terra australiskada australijoje pirmą kartą pasirodė žmonės yra mokslinių ginčų objektas. Dažniausiai teigiama, kad maždaug 45 000 m. Pr. M. E. Į australiją atvyko tolimi dabartinių aborigenų protėviai iš pietryčių azijos. Kai kurie mokslininkai daro prielaidas, kad pirmieji žmonės čia galėjo pasirodyti net 100 000 m. Pr. M. E.

Iš europiečių pirmasis žemyną atrado portugalų tyrinėtojas cristóvćo de mendonēa 1522 m.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 113 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (1648 žodžiai)
  • Australija
    9 - 3 balsai (-ų)
Australija. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/australija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:24
×