Australijos augalija


Australijos augalija. Australijoje yra 3 pagrindinės gamtinės zonos. Eukaliptai - jų. Palmė-pasaulyje yra apie. Bambukai-viso pasaulyje yra daugiau kaip 1000 rūšių. Figa-smaugikė - Figa. Medinių paparčių lapai paprastai labai dideli, suskaidyti plunksniškai. Araukarijos – šie medžiai užauga 30-90 metrų aukščio. Akacijos – jų yra net 950 rūšys kilusios iš Australijos. Butelinių medžių yra. Kazuarinių šeimoje yra apie 70 rūšių. Efemerų yra apie. Lianos-sumedėjęs augalas, savo stiebu besivyniojantis ant kitų augalų. Orchidėjų šeimoje yra virš 25000 rūšių, kasmet aprašoma iki 800 naujų rūšių.


Palmė-pasaulyje yra apie 2700 rūšių. Dauguma palmių auga nuo kelių iki keliasdešimt metrų aukščio. Geriausiai žinomos rūšys yra bešakės, viršūnėje turinčios daug ilgų plunksniškų lapų, tačiau yra ir daugiastiebių, šakotų, į vijoklius panašių palmių.  Auga tropiniame, subtropiniame ir šiltame vidutinių platumų klimate.

Medinių paparčių lapai paprastai labai dideli, suskaidyti plunksniškai. Skirtingai negu žiedinių augalų, medinių paparčių kamiene nėra medienos audinio. Kamieną sudaro pluoštinės šaknys, kurių besiplečianti masė ir išlaiko augalą. Dabar auga karšto ir vėsaus klimato drėgnuose miškuose.

Araukarijos – šie medžiai užauga 30-90 metrų aukščio. Araukarijų medžiai dvinamiai: vyriškieji ir moteriškieji kankorėžiai auga ant skirtingų medžių. Moteriškieji kankorėžiai dideli, išsidėstę medžio viršūnėje, 7-25 cm skersmens, o vyriški kankorėžiai 4-10 cm ilgio. Auga rytų Australijoje, Argentinoje, Čilėje, pietų Brazilijoje ir kitur.

Kazuarinių šeimoje yra apie 70 rūšių. Paplitę Indonezijoje, Malaizijoje, Australijoje, Ramiojo vandenyno salose.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1230 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (439 žodžiai)
  • Austeja
  • Australijos augalija
    10 - 5 balsai (-ų)
Australijos augalija. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/australijos-augalija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:28
×