Australijos kultūra


Australijos kultūra. Australija. Australijos gyventojai. Germanų šeima. Vyraujančios religijos. Protestantai. Katalikai. Mityba. Tradicijos. Gyvensena. Apranga. Australijos aborigenai. Vyraujančios religijos. Mityba. Gyvensena. Tradicijos. Apranga. Tankumas. Žymiausios vietos. Išvada. Indelis. Informacijos šaltiniai.

Australijoje yra dvi labiausiai paplitusios gyventojų šeimos: germanų ir australijos aborigenų.

Germanų tautybė yra anglų. Jie priklauso vakarų germanams ir kalba anglų-fryzų kalbomis.

Švenčiamos krikščioniškos šventės (Kalėdos, Velykos) Per šventes eina į bažnyčia. Švenčiamos valstybinės šventės (Australijos diena – sausio 26d., Aznac diena – balandžio 25d. (Aznac – trumpinys Australijos ir Naujosios Zelandijos jungtinės armijos) ) Švenčių dienomis nedirba bankai ir valstybinės įstaigos, mažesniuose miesteliuose uždaromos net parduotuvės ir restoranai.

Apranga yra įvairi. Žmonės rengiasi panašiai kaip europiečiai priklausomai nuo metų laiko.

Australijos aborigenų tautybė yra aborigenai. Jie kalba aborigenų kalba.

Australijos aborigenų religijos yra likusios nuo senų laikų, todėl jos vadinamos Pirmykštėmis religijomis.

Jie sumedžioja gyvūnus, nudiria jiems odą ir pasisiūva sau drabužius taip prisidengdami tam tikras kūno dalis, taip pat naudoja įvairius audinius.

Australijos Centrinėje dalyje vyrauja negyvenamos teritorijos. Aplink šią teritoriją tankumas siekia <1 žm./km2. Vakarinėje bei šiaurinėje pakrančių srityse tankumas yra 1-10žm./km2. Rytuose tankumas 1-10žm./km2, vietomis 10-50 žm./km2, prie Sidnėjaus 100-200 žm./km2.

Australijoje yra labiausiai paplitusios dvi šeimos – germanų ir Australijos aborigenų. Vyraujanti kalba – anglų. Australijos kultūros pagrindą sudaro kolonijinė, anglosaksiškoji kultūra, kurią ten atsivežė pirmieji europiečiai.

Kornelija - rinkau informaciją iš interneto, kėliau paveikslėlius ir kartu su Algimanta darėme skaidres. Algimanta – rinkau informaciją iš knygų ir atlaso ir kartu su Kornelija savo surinktą informaciją kėlėme į skaidres.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3471 KB
  • 2014 m.
  • 34 puslapiai (785 žodžiai)
  • Kornelija
  • Australijos kultūra
    10 - 4 balsai (-ų)
Australijos kultūra. (2014 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/australijos-kultura.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 01:54
×