Australijos pagrindinių makroekonominių rodiklių analizė


Vilniaus gedimino technikos universitetas. Australijos pagrindinių makroekonominių rodiklių analizė. Teorinė dalis. Ekonomikos teorija. Ekonomikos augimas. Darbo jėga. Vartotojų pajamų augimas. Išteklių naudojimo alternatyvūs kaštai. Infliacijos priežastys. Infliacijos neigiami padariniai. Bendrasis vidaus produktas BVP.


Ekonomikos mokslas yra apibūdinamas kaip gamybinių santykių visuma, apibūdinanti visuomenės gamybinių jėgų raidą, efektyvumą, t.y. efektyvumą naudojant įvairius ribotus išteklius, tenkinant neribotus žmonių poreikius. Ekonomiką sudaro ekonominės nuostatos. Ekonomiką galima apibrėžti kaip mokslą, kurį sudaro verslo ekonomikos principai, dėsniai. savybės, kriterijai, apribojimai, aksiomos ir kt. Taigi, šio darbo tikslas yra atlikti Australijos pagrindinių makroekonominių rodiklių analizę, pateikiant duomenis nagrinėjamu klausimu bei vertinimais, o tai reikštų ekonomikos, kaip visumos būsenos analizavimą, jos struktūra ir elgseną nacionaliniame lygmenyje.

Kaip jau minėjau, žodis „ekonomika“ (VU EK. Ekonomikos terminai ir sąvokos, 1999) priklausomai nuo vartojimo gali įgyti vieną iš šių prasmių:

Žemiau esančios sąvokos yra iš Jakutis, A. Ekonomikos teorijos pagrindai. Vilnius: VGTU, 2006. (jeigu nenurodyta kitaip).

Ekonomika yra apibrėžiama, kaip materialinės visuomenės egzistavimo ir funkcionavimo pagrindas, kuriame vyksta žmonių ūkinė veikla. Taigi ūkinei veiklai vykdant yra naudojami ištekliai, kad būtų tenkinami materialiniai žmonių poreikiai.

Išryškina gėrybių visuomeninį naudingumą ir gamybos sąnaudų pripažinimą. Rinkoje sėkmingiausiai išsilaiko tie gamintojai, kurie mažiausiai išleidžia prekei pagaminti, bet nenusileisdami kokybei.

Rinka sukelia konkurenciją ir tuo skatina pažangą ir ekonomikos subalansuotumą.

Nedarbas – nevisiškas darbo jėgos panaudojimas ekonominėje veikloje. Tai aiškus nuostolis, nes gaminama mažiau prekių bei paslaugų nei realiai galima būtų.

Infliacija – tai visuotinis kainų lygio kilimas, sukeliantis šalies valiutos nuvertėjimą. Už tą pačią pinigų sumą galima nusipirkti mažesnį kiekį prekių. Infliacija matuojama vartotojų kainų indeksu ir išreiškiama procentais (R. Vainienė Ekonomikos terminų žodynas, 2008).

Importuojamų prekių, ypač žaliavų kainų augimas.

Vartojimo augimas, kuris kelia kainas.

Valstybės bankuose vykdoma pinigų multiplikacija (‚‚iš skolos‘‘ daromi papildomi pinigai).

Ūkio monopolijos ar oligopolijos kainų kėlimas siekiant didesnio pelno.

Nuvertėja indėliai – esant didesnei infliacijai žmonės nelinkę laikyti pinigų (trūksta komerciniams bankams indelių paskoloms išduoti, investuoti rinkoje ir t.t.), o linkę juos greičiau išleisti (kas yra iš vienos pusės gerai, iš kitos – blogai), ar pakeisti į kitą valiutą, taip dar labiau didinant infliaciją. Be to, yra žlugdomas brangių daiktų pirkimas išsimokėtinai ir ilgalaikių paskolų išdavimas.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 177 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2025 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Australijos pagrindinių makroekonominių rodiklių analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Australijos pagrindinių makroekonominių rodiklių analizė. (2016 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/australijos-pagrindiniu-makroekonominiu-rodikliu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:05
×