Australijos žemynas prezentacija


Australija. Australijos žemynas. Australija- tai mažiausias pasaulio žemynas. Sostinė. Australijos sostinė yra. Gyventojai ir kita. 2016m. Duomenimis Australijoje gyvena. Australija yra ekonomiškai stipri valstybė. Klimatas. Australijos klimatas skirtingose šalies dalyse labai skiriasi. Religija. Religijos  Romos katalikai . Gamta. Kadangi Australija yra nutolusi nuo visų žemynų jai būdinga savita augalija. Uluru, bangos uola ir kiti. Ajerso uola arba Uluru- esanti viena iš didžiausių Žemėje pavienių uolų. Gyvūnai. Australijos gyvūnija labai. Australijoje daug nuodingųjų. Vėliava, herbas. Australijos vėliava buvo išrinkta 1901 m. Tasmanijos sala. Tasmanija yra sala, 240 km į pietryčius nuo Australijos žemyno. Naujoji gvinėja. Naujoji Gvinėja arba Papua antroji pasaulyje pagal dydį sala.


Australija- tai mažiausias pasaulio žemynas, Australijos žemynu dažniausiai yra laikoma ne tik Australija, bet ir gretimos salos (Tasmanija, Naujoji Gvinėja), Tai vienintelis žemynas turintis tik vieną valstybę (Australija), Sostinė- Kanbera, Australijos geografinė padėtis- yra į pietus nuo pusiaujo, šis žemynas nutolęs nuo visų kitų žemynų išskyrus Aziją, Australiją skalauja: Ramusis vandenynas, Indijos vandenynas, Koralų jūra, Tasmanų jūra, Timoro jūra, Arafuros jūra, Pagrindinė kalba- anglų, Australiją valdo- D. Britanijos karalienė.

Australijos sostinė yra Kanbera. Šiai sostinei yra atitekusi įdomi istorija. 1913 m. kovo 12 d. tapo sostine ji buvo įkurta specialiai kadangi du miestai Sindnėjus ir Melburnas nepasidalijo teise būti sostine.

2016m. Duomenimis Australijoje gyvena 24,13 milijonai gyventojų, taigi tai yra mažiausias gyvenamas žemynas, Australijos plotas yra 7 682 575 km2, Didžiausias miestas Sidnėjus, taigi ten yra daugiausiai žmonių, Pirmieji Australijos gyventojai aborigenai, tačiau dabar jie sudaro tik 3% visų Australijos gyventojų, Australijos valdymo forma- monarchija.

Australija yra ekonomiškai stipri valstybė. Šioje šalyje yra svarbus bioprodukcinis ūkio skyrius. Australijoje auginamos avys. Iš žemės ūkio augalų labiausiai paplitę kviečiai, miežiai, avižos, ryžiai, cukranendrės. Australija turtinga naudingųjų iškasenų, kaip akmens anglių, boksitų, urano, geležies, titano, nikelio, volframo, deimantų, aukso, sidabro.

  • MS PowerPoint 4760 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (594 žodžiai)
  • Mokykla
  • Milena
  • Australijos žemynas prezentacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Australijos žemynas prezentacija. (2021 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/australijos-zemynas-prezentacija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 05:49
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo