Austrija referatas


Austrijos auksciausioji valdzia. Austrija skaidres. Referatas apie austrija. Austrija turizmas referatai. Austrijos alpės lankytinos vietos.

Įvadas. Bendra informacija. Istorija. Gamta. Gyventojai. Demografija. Įžymūs žmonės. Pramonė ir žemės ūkis. Lankytinos vietos. Pramogos. Austrija- kalnų šalis, kalnai ir priekalnės užima net 80 proc. Visos šalies teritorijos. Rytinių Alpių kalnagūbriai driekiasi per visą šalį, jos ir sudaro didžiąją kalnuotos šalies dalį. Kitą kalnuotą dalį sudaro sudaro Vakarų Alpės, jos aukštesnės už Rytų Alpes. Šiame referate aprašysiu Austrijos istoriją, gamtinė aplinką, lankomiausias vietas. Austrija yra labai panaši ir geografine padėtimi, ir gamtos pobūdžiu. Ji yra centrinėje Europos dalyje, kryžkelėje svarbių tarptautinių kelių, einančių iš Vakarų Europos į Pietryčių Europą ir iš Šiaurės Europos į Pietų Europą.

Austrija- kalnų šalis, kalnai ir priekalnės užima net 80 proc. Visos šalies teritorijos.

šiame referate aprašysiu austrijos istoriją, gamtinė aplinką, lankomiausias vietas. Aukštesnės už rytų alpes. Aukščiausias austrijos kalnas – grosglokneris – siekia 3797 m aukštį.

Austrija yra labai panaši ir geografine padėtimi, ir gamtos pobūdžiu. Ji yra centrinėje europos dalyje, kryžkelėje svarbių tarptautinių kelių, einančių iš vakarų europos į pietryčių europą ir iš šiaurės europos į pietų europą. Kaip ir kaimyninė šveicarija, ji yra sausumos valstybė, neturinti išėjimo į jūrą. Austrija nedaug didesnė už Lietuvą, alpių kalnų ir dunojaus šalis. Ji yra tarp 46o22’ ir 49o šiaurėbendras valstybės sienų ilgis - 637km. Dalis jų yra natūralios ribos - upės ir kalnai. Tačiau didesnė dalis valstybės sienų yra ne natūralios, o istoriškai susidariusios ribos. Austrija sudaro 0,9% viso europos žemyno. Jos teritorija išsitęsusi į platumą. Šalies rytinės, kompaktiškesnės dalies kontūrai beveik ovalo pavidalo. O vakarinė jos dalis yra ilgas, siauras (apie 225 km ilgio ir 50-60 km pločio) iškyšulys, įsispraudęs tarp vakarų vokietijos ir italijos.

Federaciją sudaro žemės (žemutinė austrija, aukštutinė austrija, zalcburgas, štirija, karintija, tirolis, forarlbergas, burgenlandas), kitados buvusios atskiros kuni996m. Buvo pirmąkart paminėtas austrijos (ostarrichi) pavadinimas. Dabartinė austrija susikūrė 1918 metų lapkričio mėn. , suskilus austrijos - vengrijos imperijai. Austrijos respublikai teko iš habsburgų imperijos aštuntoji dalis teritorijos ir gyventojų. Pagal 1919metų san - žermeno taikos sutartį į austrijos sudėtį įėjo daugiausia tiktai senosios austrų žemės. 1921metais į jos sudėtį buvo įjungta taip pat nedidelė vakarinės vengrijos dalis su joje vyraujančiais gyventojais austrais (burgenlando provincija).

1938m. Kovo 12d. Austrija buvo okupuota fašistinės vokietijos ir dalyvavo antrajame pasauliniame kare vokietijos pusėje. Šalyje įsigalėjo teroro rėžimas.

1945m. Pavasarį raudonoji armija išvadavo rytinę austriją su sostine viena. Kitą austrijos dalį išvadavo anglai ir amerikiečiai.

Jav, anglijos, tsrs ir prancūzijos 1945metų liepos 4d. Susitarimu austrijoje buvo sukurta keturių valstybių aukščiausioji valdžia ir šalis padalyta į keturias okupacines zonas.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2011 m.
  • 18 puslapių (3436 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Austrija referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Austrija referatas. (2011 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/austrija-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 16:34
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo