Ausų ligos


Mokslas apie ausu ligas. Mokslas apie ausis ir jų ligas. Susilpnėjusi klausa. Kurcnebylumas. Ausu ligu mokslas. Vestibuliarinis aparatas. Ausies traumos. Ausies problemos. Nusilpusi klausa. Ausu ligos darbas.

Žmonių, sergančių ausų ligomis atpažinimas. Ausies anatomija ir fiziologija. Nusilpusios klausos priežastys. Mechaninis klausos praradimas. Neurogeninis klausos praradimas. Informacija apie triukšmo keliamus sužalojimus. Kitos prevencinės priemonės. Susilpnėjusios klausos požymiai. Įprastos problemos sergant ausu ligomis. Spengimas ausyse. Svaigimas. Skausmai. Išorinė ausis. Siera. Ausies landos egzema. Ausies landos uždegimas. Būgnelio plyšimas. Vidurinė ausis. Serozinis vidurinės ausies uždegimas. Ūmus bakterinis vidurinės ausies uždegimas. Gydymas ir slauga. Lėtinis vidurinės ausies uždegimas. Centrinė perforija. Mastoiditas. Otosklerozė, vidinė ausis, menjerio ligos. Gydymas ir slauga. Labirintitas. Priesbiaukuzija. Pažeidimai. Kiti pažeidimai. Chirurginės ausies operacijos. Ausies traumos. Naudota literatūra.

Klausos problemu gali turėti įvairaus amžiaus žmonės, tačiau dažniausiai jos vargina vyresnius. Vaikas, turintis klausos problemu, nuolat klausia, kas sakoma. Paprastai toks vaikas elgiasi triuksmingai ir netgi agresyviai. Jei nėra žinoma, jog vaiką vargina klausos problemos, galima greitai susinervinti. Vyresnio amžiaus asmuo, turintis klausos problemų, dažnai būna tylus, vengia būti kitu žmoniu draugijoje. Daug žmoniu, turinčiu klausos problemu, norividurinoji ausis yra netaisiklinga oro pripildyta ertmė su trimis viduriniosios ausies kauleliais: plaktuku, priekalu ir kilpa. Vidurinės ausies kaulai laisvai sujungti vienas su kitu ir perduoda garso bangas iš būgnelio į ovalujį langelį, kuris sudaro perėjimą į vidinę ausį. Vidurinei ausiai taip pat priklauso processus mastoideus su oro pripildyta ląsteliu sistema (mastoidinėmis ląstelėmis) ir ausies trimitas arba eustachijaus vamzdis. Trimitas susijęs su nosiarykle, rhinopharyngs, ir padeda palaikyti oro slegio pusiausvyra abiejose bugnelio pusėse. Kai žmogus ryja, oras iš nosiaryklės per trimitą patenka į vidurinę ausį.

Vidinę ausį, labirintą, sudaro du jusliu organai, vienas yra klausos, o kitas pusiausvyros ir pozicijos. Sraigė susijusi su klausa.

Vestibuliarinis aparatas susijęs su pusiausvyra ir pozicija. Jį sudaro vestibulum auris ir pusratinių kanalų sisyema. Klausos sutrikimas gali būti įgimtas arba įgytas, gali būti vienpusis arba abipusis. Žmogus, kurio klausa nusilpusi, vadinamas žmogumi su klausos negalia. Žodziai kiausos negale apibūdina bendrai visus klausos nusilpimo lygius - nuo nesripriai nusipusios klausos iki visiško kurtumo. Žmonės, kuriu klausa susilpnėjusi nežymiai, anksčiau buvo vadinami neprigirdinčiais. Svarbiausia nusilpusios klausos pasekoje slypi pačiuose žodžiuose klausos negalė; žmogus turi negalią - socialiai ir kitais būdais, - kadangi jo klausa yra susilpnejusi.

žmogus laikomas kurčiu jei jo klausa nusilpusi taip, kad jis gali suprasti tik arskirus žmogaus kalbos garsus, net ir su sripriu klausos aparatu. Sripri vaiko klausos negalė labai itakoja jų kalbos ir savokų vystymasi. Dėl įgimto arba. Anksti igyto sripraus klausos sutrikimo žmogaus šnekamoji kalba gali buti nesuprantama. Vaikui, kuriam sripriai sutrikusi klausa reikalinga didelė psichologinė parama, plati pedagoginė pagalba ir įvairios techninės pagalbos priemonės. Žmogus, kuris visiškai negirdi, gali ir visiškai nekalbėti (kurčnebylumas).

Kurtiesiems ir kitiems labai silpnai girdintiems skaitymas iš lūpų ir ženklų kalba yra pagrindinės bendravimo su kitais žmonėmis galimybės.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2010 m.
  • 12 puslapių (4891 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Ausų ligos
    10 - 1 balsai (-ų)
Ausų ligos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ausu-ligos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 02:07
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo