Ausų, nosies ir gerklės diagnostiniai įrenginiai, protezai


Įvadas. Ausis. Ausies anatomija ir fiziologija. Ausies diagnostiniai įrenginiai. Diagnostinis audiometras AT. Ausies plovimo aparatas. Audiometras. Klausos aparatai. Implantai. Nosis. Nosies anatomija ir fiziologija. Nosies diagnostiniai įrenginiai. Endoskopas. Rinometras. Implantai. Gerklos. Gerklų anatomija ir fiziologija. Gerklų diagnostiniai įrenginiai. Gerklų endoskopija. Silikoninis balso protezas. Dirbtinės gerklos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas – išsiaiškinti kokie yra ausų, nosies ir gerklų diagnostiniai įrenginiai ir protezai.

Šiame prietaise yra pateikiama audiograma, tai yra grafikas iliustruojantis kiekvienos ausies klausą ir rodantis prikurtimo tipą ir laipsnį. Metodas naudojamas informacijai gauti yra vadinama tonine audiometrija. Ji padeda nustatyti prikurtimo laipsnį, pažeidimo vietą ir kai kuriais atvejais priežastį. Ji rodo klausos slenksčius įvairiuose dažniuose ir klausos slenkstis yra apibrėžiamas, kaip žemiausias signalo intensyvumas, kurį klausantysis asmuo gali atskirti. Normali klausa yra iki 20dB, o nukrypimais laikomi daugiau nei 20dB. [4]

Klausos aparatai yra naudojami šalinti klausos sutrikimus. Yra du tipai klausos aparatų: užausiniai ir įausiniai:

Šiuo prietaisu yra atliekami specialūs tyrimai tirti bronchams ir nosies landą:

Išanalizavus mokslinę literatūrą, buvo išsiaiškinta, kad medicinos diagnostikos įranga yra gaminys, kuris skirtas naudoti diagnostikos ir gydimo tikslais, ir reikalinga ją tinkamai taikyti taip, kaip numatė gamintojas: ligai, traumai ar negaliai diagnozuoti ir gydyti, anatominiam ar fiziologiniam procesui stebėti, taip pat pastojimui kontroliuoti. Taip pat medicinoje labai svarbų vaidmenį atlieka protezai bei implantai. Jie atkuria trūkstamą kūno dalį ir atlieka vizualinę, anatominę, kai kuriais atvejais ir kosmetinę, funkciją.

Mano tikslas buvo išsiaiškinti kokie yra ausų, nosies ir gerklų diagnostiniai įrenginiai bei protezai. Ausų diagnostikai yra naudojami diagnostinis audiometras, ausies plovimo aparatas, audiometras, klausos aparatai, kurie būna įausiniai ir užausiniai, bei implantai ir t.t. Nosies diagnostikai naudojama endoskopas, rinometras bei implantai. Gerklų diagnostikai – gerklų endoskopas, taip pat yra išrastas silikoninis balso protezas ir dirbtinės gerklos.

Šie diagnostiniai įrenginiai bei protezai yra labai svarbūs žmogui, nes padeda pamiršti sukeltą diskomfortą dėl prastos klausos, uoslės ar leidžia vėl pajusti kalbėjimo malonumą. Medicininiai įrenginiai yra vis tobulinami, kad būtų patogesni, geresni ir praktiškesni. Taip pat yra išrandami nauji įrenginiai, kad būtų praplėstos galimybės.

  • Microsoft Word 1006 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3048 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aiste
  • Ausų, nosies ir gerklės diagnostiniai įrenginiai, protezai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ausų, nosies ir gerklės diagnostiniai įrenginiai, protezai. (2017 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/ausu-nosies-ir-gerkles-diagnostiniai-irenginiai-protezai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:58
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo