Autentiškas-neautentiškas žmogaus egzistavimas


Autentiškas-neautentiškas žmogaus egzistavimas.

Gyvenimas – kiekvienas šią savoką supranta skirtingai. Vieniems tai paprasta kelionė tarp dviejų pasaulių (gyvųjų ir mirusiųjų), kitiems tai paprastas laikas, per kurį jie turi išbandyti visus gyvenimo išbandymus. Žmogus – tai paprasta būtybė, kuri gimsta, auga, mokosi, sukuria gyvybę, sensta ir galiausiai miršta. Visi sako „žmogus gyvena“, bet ar tikrai? Galbūt kai kurie tik egzistuoja? Taigi savo esė norėčiau išanalizuoti klausimus: kas tai yra žmogaus būtis? Kas tai yra egzistencija? Autentiškosios (tikrosios) ir neautentiškosios (netikrosios) egzistencijos samprata egzistencijos filosofijoje? Mano autentiškosios egzistencijos pavyzdys? Pirmiausiai manau reikėtų išsiaiškinti savoką „ būtis“.

Būtis – tai visuma dalykų, į kuriuos nukreiptas filosofinis mąstymas, o visa filosofija iš esmės yra būties teorija. Būtis buvo traktuojama įvairiai, tačiau vienas iš svarbiausių jos bruožų galima sakyti, kad nekito. Šis bruožas yra tas, kad būtis - transcendencija. Svarbu tai, kad būtis negali būti atskiriama nuo Dievo, kadangi Dievas ir būtis yra pagrindai, kurie yra tapatūs. Bandydamas išsiaiškinti dalykus apie būtį, aš patekau į dar didesnę nežinią. Ne man vienam būtis sunkiai suvokiamas ir dar sunkiau paaiškinamas dalykas, ne veltui būtį nagrinėja filosofija ir tikri filosofai. Būtį kai kurie žmonės maišo su egzistencija. Taigi išsiaiškinkime kas tai yra.

„Jobo drama“ – tai veikalas apie dievobaimingą žmogų Jobą.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (953 žodžiai)
  • Universitetas
  • Brigita
  • Autentiškas-neautentiškas žmogaus egzistavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Autentiškas-neautentiškas žmogaus egzistavimas. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/autentiskas-neautentiskas-zmogaus-egzistavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 11:39
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo