Autentiškos ir neautentiškos egzistencijos samprata pagal E.Fromą


Autentiškoji egzistencija. Autentiškosios egzistencijos pavyzdys. Mano autentiškosios egzistencijos pavyzdys.. Autentiska ir neautentiska filosofija. Autentiškosios ir neautentiškosios egzistencijos samprata egzistencijos filosofijoje.. Erichas fromas gyventi autentiskai. Autentiskos ir neautentiskos egzistencijos samprata egzistencijos filosofijoje. Fromas egzistencija. Autentiškoji egzistencija kas tai. Autentiškosios ir neautentiškosios egzistencijos samprata egzistencijos filosofijoje.

Autentiškos ir neautentiškos egzistencijos samprata pagal E. Fromą. Turėjimas. Buvimas. Tezės.

Žymus Vokietijos ir JAV filosofas bei psichologas Erichas Fromas (Erich Fromm) išskiria dvi pagrindines orientacijas, kurių idealogijomis gali remtis žmogus - buvimą ir turėjimą. Žmogus, kuris yra orientuotas į turėjimą, yra liguistai priklausomas nuo vartojimo, kaupimo, savanaudiškumo. Toks žmogus yra orientuotas ką nors pasisavinti, nes tik tada jaučiasi saugus ir patenkintas. Turėjimo būdo propoguotoją galėtume įvardinti tipišku kapitalistu, kurio moto: “Esu tai, ką turiu; vadinasi, kuo daugiau turiu, tuo vertingesnis esu”. Tokia gyvenimo būdo propogacija – neautentiškoji egzistencija, kadangi žmogaus mąstymas yra iškreptas, jis egzistuoja vien tik dėl to, kad turėtų ir vartotų. Tuo tarpu žmogus, kuris yra orientuotas į buvimą, gyvena dėl nuolatinio tobulėjimo, yra atviras, nuoširdus ir pirmenybę teikia dvasiniam tobulėjimui. Tai yra autentiškas egzistavimas, kuris nėra pagrįstas materialumu. Detalesnius autentiškumo ir neautentiškumo skirtumus aptarsiu atskirai plačiau apibūdindama „buvimą“ ir „turėjimą“.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1356 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ugne
  • Autentiškos ir neautentiškos egzistencijos samprata pagal E.Fromą
    10 - 1 balsai (-ų)
Autentiškos ir neautentiškos egzistencijos samprata pagal E.Fromą. (2012 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/autentiskos-ir-neautentiskos-egzistencijos-samprata-pagal-efroma.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 19:59
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo